2018-07-29 22:00:05

Stal Mielec przegrała z Puszczą Niepołomice

Stal Mielec przegrała w meczu z Puszczą Niepołomnice (fot. Radosław Kuśmierz / archiwum)
Stal Mielec po zwycięstwie na małopolskiej ziemii w 1. kolejce chciała pójść za ciosem i zdobyć kolejne trzy "oczka". Tym razem niestety się. Mielczanie przegrali z Puszczą Niepołomice 0-1.

Od początku meczu w Niepołomnicach gra toczyła się głównie w środku pola, choć obydwie drużyny miały swoje sytuacje. Pierwszą kokretną okazję miał Bartosz Nowak, lecz jego uderzenie było dalekie od ideału i poszybowało wysoko nad poprzeczką.

Gospodarze starali się dobrze uczcić debiut jupiterów i wyglądali lepiej od Stali Mielec. W 32. minucie szczęścia próbował Maksymilian Banaszewski, lecz po jego uderzeniu piłka trafiła w boczną siatkę. Obydwie drużyny robiły co mogły, lecz żaden strzał nie znalazł drogi do bramki i do przerwy był wynik 0-0.

Po przerwie Puszcza Niepołomice ruszyła do zdecydowanych ataków. Najpierw w 51. minucie Seweryna Kiełpina sprawdził Marcin Orłowski, a trzy minuty później swojej sytuacji nie wykorzystał Krzysztof Drzazga

Radość gospodarzy nastąpiła w 77. minucie, bowiem piłkę do siatki wpakował dobrze znany na Podkarpaciu, wychowanek Stali Mielec, Konrad Stępień. Goście od razu ruszyli do odrabiania strat, lecz nie wystarczyło to na zdeterminowanych gospodarzy, którzy już do końca nie dali wyrwać sobie prowadzenia.

1-0 Konrad Stępień (78)

Puszcza Niepołomnice: Miłosz Mleczko - Patryk Fryc, Piotr Stawarczyk, Michał Czarny, Mateusz Bartków, Wiktor Żytek (85. Hubert Tomalski), Marcin Stefanik, Longinus Uwakwe, Krzysztof Drzazga (87. Dawid Ryndak), Kamil Poźniak (72. Konrad Stępień), Marcin Orłowski

Stal Mielec: Seweryn Kiełpin - Mateusz Spychała, Rafał Grodzicki, Martin Dobrotka, Krystian Getinger, Maksymilian Banaszewski (74. Grzegorz Tomasiewicz), Josip Soljić, Marcel Gąsior, Bartosz Nowak, Łukasz Wroński (64. Mendi), Andreja Prokić

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź)
Żółte kartki: Czarny, Stefanik, Drzazga.