2018-07-21 23:44:13

Resovia uległa Zniczowi Pruszków

Podobne tematy 2 liga Resovia
Resovia po pięciu latach wróciła do 2 ligi, ale inauguracja wypadła blado. "Pasiaki" przegrały 1-3 ze Zniczem Pruszków.

Początek meczu należał do Resovii, już w trzeciej minucie gospodarze zagrozili bramce Znicza Pruszków. Jednak na posterunku był golkiper przyjezdnych, Piotr Misztal.

Po nieco ponad dwudziestu minutach gry Znicz objął prowadzenie. Bramkę dla gości zdobył Adrian Małachowski. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa tego spotkania.

Siedem minut po zmianie stron Znicz prowadził już dwoma bramkami. Przepiękną bramkę zdobył Jakub Kabala. Napastnik ekipy z pod Warszawy strzelił przewrotką i Wojciech Daniel był bez szans.

Po tym wydarzeniu do odrabiania strat wzięli się podopieczni Szymona Grabowskiego. Już cztery minuty później Bartłomiej Buczek zdobył gola i było 1-2. "Pasiaki" poczuły wiatr w żaglach i przez kilka minut zdominowały rywala, ale więcej bramek nie zdobyli.

Natomiast kolejne trafienie padło łupem gości. Karol Podoliński, który pojawił się na boisku kilka minut wcześniej wymanewrował obronę rywala, później przeszedł bramkarza i strzelił do pustej bramki. Fatalnie zachowała się obrona Resovii w tej sytuacji.

Znicz Pruszków wygrał 3-1 z Resovią. Nie tak miała wyglądać inauguracja sezonu 2018/19 w wykonaniu rzeszowian, jednak "pierwsze koty za płoty". Mamy nadzieję, że podopieczni Szymona Grabowskiego szybko się otrząsnął i zaczną punktować.

0-1 Adrian Małachowski (21)
0-2 Jakub Kabala (52)
1-2 Bartłomiej Buczek (56)
1-3 Karol Podoliński (76)