2018-07-20 20:12:28

Garbarnia Kraków - Stal Mielec 0:2

Podobne tematy 1 liga Stal Mielec
Stal Mielec zdobyła 3 punkty w meczu z Garbarnią (fot. Stal Mielec)
Stal Mielec pokonała na inauguracje rozgrywek Fortuna I Ligi Garbarnie Kraków. Bramki dla Stali zdobyli Martin Dobrotka oraz Maksymilian Banaszewski.

Lekko stremowani piłkarze Garbarni Kraków dość nieśmiało zaczęli spotkanie. Od początku to Stal Mielec była ekipą dominującą, często goszcząc pod bramką rywali. Przewaga gości została udokumentowana po niespełna kwadransie gry, kiedy to Bartosz Nowak z prawej strony wrzucił piłkę w pole karne i podczas zamieszania piłkę zgarnął Martin Dobrotka pokonując Marcina Cabaja. Po stracie bramki Garbarnia Kraków zaczęła pewniej grać, lecz przewaga Stali Mielec nadal była widoczna. Korzystny wynik dla Stali utrzymywał się do przerwy.

Po zmianie stron, Stal nie zwalniała tempa i dalej atakowała. W 57. minucie Andreja Prokić dostał idealną piłkę z prawej strony. Zawodnik Stali szybko znalazł się pod bramką gospodarzy i podał do znajdującego się w dogodnej pozycji Maksymiliana Banaszewskiego, który dopełnił formalności i zdobył bramkę na 2:0.

Garbarnia starała się odpowiedzieć chociaż bramką kontaktową, lecz biało-niebiescy kontrolowali przebieg meczu. Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Josip Šoljić faulował w polu karnym Szymona Kiebzaka i sędzia Wojciech Myć podyktował jedenastkę. Warto podkreślić że do tej sytuacji Garbarnia nie oddała ani jednego celnego na bramkę. Do piłki podszedł Krzysztof Kalemba, lecz Seweryn Kiełpin stanął na wysokości zadania i obronił najpierw karnego a potem dobitkę.

W 89. minucie szansę na dobicie rywala miał Krystian Getinger który uderzył w okienko, lecz Marcin Cabaj z największym trudem wybronił tą sytuację.

0-1 Martin Dobrotka (13)
0-2 Maksymilian Banaszewski (57)