2018-07-12 17:11:00

Mateusz Nowak prezesem Stali Stalowa Wola

Mateusz Nowak został nowym sternikiem Stali Stalowa Wola. (fot. Radosław Kuśmierz)
Dzisiejsze nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy przyniosło odpowiedzi na wiele pytań, w tym najważniejsze. Mateusz Nowak został nowym prezesem Stali Stalowa Wola.
 
Mało kto się tego spodziewał. Niespełna 29-letni Mateusz Nowak, w tamtym sezonie arbiter spotkań III ligi gr. IV, został prezesem Stali Stalowa Wola.
 
Młody prezes został przedstawiony na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Poza pracą sędziego 29-latek sprawował dotychczas funkcję wicedyrektora gimnazjum nr 2 w Stalowej Woli.
 
Z funkcji prezesa odwołany został Zbigniew Rogowski. Rada nadzorcza klubu staje się od tego momentu spółką komunalną w której skład z ramienia miasta wchodzą Stanisław Cisek - przewodniczący rady nadzorczej i mec. Agata Jakieła - dbanie o stronę prawną działania rady nadzorczej. Ponadto w skład rady nadzorczej wszedł przedstawiciel drugiego z udziałowców, czyli firmy Vodex, a jest nim Leszek Dobkowski.
 
- Mamy plan budowania drużyny który jest planem długofalowym, który zawiera dużo szczegółów które mamy już ustalone. Długofalowy program zakłada 5 lat w którym klub ma się rozwijać, podzielony został na etapy. Przez 3 lata wprowadzamy standardy i dyscyplinę do klubu. Następny krok to przyciąganie kibiców i budowanie atmosfery. Trzecim etapem jest podnoszenie poziomu sportowego, za którym idzie budowa akademii i ściąganie ludzi związanych mocno z regionem którzy mają spore doświadczenie - powiedział na konferencji prasowej nowy prezes "Stalówki"
 
Budowa Stali Stalowa Wola to proces wieloetapowy, włodarzom zależy na dobrych relacjach z kibicami.
 
- Sprawi to że klub będzie nie tylko o zasięgu regionalnym ale i ogólnopolskim ze spełnionymi europejskimi standardami. Klub ma być oparty na dwóch pionach: sportowym i biznesowym - dodaje  Mateusz Nowak
 
Prezes zdaje sobie sprawe z trudnego zadania, jakie zostało przed nim postawione.
 
- Stąpam twardo po ziemii i wiem jak dużo pracy nas czeka. Razem stworzymy klub jakiego każdy sobie życzy - kończy świeżo upieczony prezes Stali Stalowa Wola
 
Ponadto do zarządu został włączony Dariusz Marzec, który rok temu był prezesem spółki Ekstraklasa S.A., ponadto był dyrektorem wykonawczym w klubie Legia Warszawa.
 
- Bardzo lubię wyzwania, a takie jest w Stalowej Woli przed nami. Przedstawione pomysły zdecydowanie wpisują się kierunek w który idzie piłka europejska. Moją rolą będzie uzupełnienie prezesa wiedzą z obszaru jak funkcjonują dzisiaj kluby w Europie. Prezes i wszyscy moją liczyć na moje wsparcie - powiedział Dariusz Marzec
 

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem