2018-07-01 17:07:20

Korki strzeliły w Skopaniu i Ulanowie. Sparta Jeżowe po rzutach karnych uratowała okręgówkę

W najlepszej sytuacji po pierwszych meczach barażowych o udział w klasie O Stalowa Wola był zdecydowanie Retman Ulanów, który przed rewanżem miał aż 4 bramki zaliczki.

Tylko cud mógł sprawić, że Retman Ulanów wypuści tą zaliczkę i w Dąbrowicy potwierdził od początku, że wygrana 4-0 nie była przypadkiem.

Od początku był to mocno ofensywny mecz, gdyż w ciągu 11 minut kibice zobaczyli 3 bramki, co ciekawe zdobyte między 9. a 11. minutą.

Pierwsi strzelanie w 9. minucie rozpoczęli zawodnicy Strzelca, jednak minutę później Jarosław Wołoszyn wyrównał, a w 11. minucie Łukasz Kobylarz wyprowadził na prowadzenie drużynę z Ulanowa.

Mimo 5 bramek straty Strzelec nie poddawał się i dążył do wyrównania, co udało się w 23. minucie.  Strzelec Dąbrowica poczuł wiatr w żagle i w 32. minucie wyszedł na prowadzenie. Po przerwie to Retman ruszył do ataku i w 48. minucie było 3-3, a autorem bramki był Grzegorz Kudyba.

Retman Ulanów chciał potwierdzić wyższość nad Strzelcem i tej sztuki dokonał strzelając na 3-4 w 57. minucie, odbierając marzenia o utrzymaniu gospodarzy. W drugim spotkaniu baraży Wisan w Górnie podejmował miejscową Górnovię.

Przed meczem w trochę lepszej sytuacji była Górnovia, która zdobyła bramkę na wyjeździe. Grający pod wodzą Janusza Hynowskiego Wisan, rozpoczął strzelanie już w 11. minucie której autorem był Dawid Kubisztal i w tym momencie to goście byli w okręgówce. 9 minut później na 2-0 podwyższył Mateusz Jarosz i do przerwy utrzymał się wynik. Po przerwie Wisan Skopanie nie zwalniał i dalej atakował aż w 65 i 69. minucie dublet ustrzelił Krzysztof Kubiak. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1-5 i w Skopaniu mogą otwierać szampany.

Najbardziej emocjonujący mecz odbył się w Jeżowym, gdyż o końcowym rozstrzygnięciu musiały zadecydować rzuty karne. W regulaminowym czasie górą była Sparta Jeżowe po bramkach Krystiana Wragi i Kamila Mścisza. Dodatkowe 30 minut nie wystarczyło i po rzutach karnych ostatecznie to Sparta Jeżowe utrzymała miejsce w okręgówce.