2018-06-20 22:26:25

Resovia z podwójną koroną. Rzeszowianie rozgromili rezerwy Siarki Tarnobrzeg

Resovia najpierw wygrała ligę, a teraz sięgnęła po wojewódzki Puchar Polski (fot. Radosław Kuśmierz)
Resovia rozgromiła Siarkę II Tarnobrzeg 6-1 i sięgnęła po wojewódzki Puchar Polski. Wcześniej rzeszowianie zwyciężyli w rozgrywkach 3 ligi grupy IV.

Przed meczem finałowym obydwie przystępował jako świeżo-upieczeni beniaminkowie. Bowiem Resovia awansowała do 2 ligi, zaś Siarka II Tarnobrzeg awansowała do klasy O Stalowa Wola.

Od samego początku Resovia ruszyła do ataku i już w 5. minucie cieszyła się z prowadzenia. Autorem szybkiego otwarcia był Michał Ogrodnik, który po wrzutce z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył do piłki i głową umieścił piłkę w siatce.

Resovia nie poprzestała i dalej atakowała, czego wynikiem 5 minut później była groźna sytuacja jednego z zawodników gości, który posłał piłkę nad bramką. Dominacje Resovii w tym spotkaniu, potwierdził w 17. minucie ponownie Michał Ogrodnik, który w identyczny sposób zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Na kolejną bramkę Resovia kazała czekać do 27 minuty, w której to Paweł Hass otrzymał idealne podanie i pokonał Krystiana Krupę.

W 32. minucie to młodzi piłkarze Siarki postraszyli wyżej notowanych gości. Mateusz Janeczko otrzymał futbolówkę i wywalczył rzut rożny dla rezerw Siarki, jednak nic z niego nie wynikło.

Niespełna 8 minut później Resovia mogła prowadzić już 4:0, Przemysław Pyrdek otrzymał podanie i będąc sam na sam z golkiperem rezerw Siarki, nie wykorzystał dogodnej sytuacji.

Ambitne rezerwy starały się nawiązać walkę z gośćmi, lecz tego dnia to było za mało. Nadzieje na korzystny rezultat w tym meczu dał Mateusz Janeczko, który rzutem na taśmę strzelił bramkę na 3:1. Bramka z końcówki pierwszej połowy zmobilizowała młodych piłkarzy Siarki, którzy coraz śmielej poczynali sobie na boisku.

W 57. minucie Radosław Adamski, podwyższył na 4:1, przybliżając Resovie do zdobycia trofeum. 12 minut później David Kwiek wykorzystał błąd w obronie Siarki II Tarnobrzeg i zdobył kolejną bramkę.

Resovia mając korzystny wynik kontrolowała spotkanie, próbując zdobyć kolejne bramki. Ta sztuka udała im się jeszcze raz, w 85. minucie za sprawą Radosława Adamskiego, który ustalił wynik spotkania 6:1.

Świeżo upieczony beniaminek II ligi będzie reprezentował województwo podkarpackie w pucharze polski na szczeblu centralnym.

SIARKA II TARNOBRZEG - RESOVIA 1-6 (1-3)

0-1 Michał Ogrodnik (5)
0-2 Michał Ogrodnik (17)
0-3 Paweł Hass (27)
1-3 Mateusz Janeczko (45)
1-4 Radosław Adamski (57)
1-5 David Kwiek (69)
1-6 Radosław Adamski (85)

Siarka II Tarnobrzeg: Krupa - Głaz, Beszczyński, Majcher (61, Matysiak), Wawrylak (46, Galara) - Janeczko, Kabała (46, Świderski), Płatek, Woźniak - Fornek (46, Szal), Mróz (70, Wiktor).

Resovia: Pietryka - Kmiotek, Domoń, Barszczak (65. Pawlak), Kantor - Ogrodnik (65. Feret), Frankiewicz (46. Kaliniec), Kwiek, Pyrdek (46. Adamski) - Hass, B. Buczek (46. Twardowski).