2018-06-09 19:06:02

Resovia pokonała KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i awansowała do 2 ligi!!!

Resovia pokonała KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 4-1. Dzięki tej wygranej ekipa Szymona Grabowskiego wywalczyła awans do 2 ligi.

Resovia z impetem zaatakowała na początku meczu. Jednak gospodarze nie potrafili wykorzystać tego i niespodziewanie to KSZO Ostrowiec wyszło na prowadzenie. W 24. minucie Bartłomiej Smuczyński popisał się wspaniałym uderzeniem z 30 metrów i nie dał szans Marcinowi Pietryce.

Siedem minut przed przerwą Bartłomiej Buczek doprowadził do wyrównania pewnie egzekwując rzut karny. W 45. minucie "Pasiaki" Damian Barszczak strzelił gola i gospodarze objęli prowadzenie w tym meczu.

Bartłomiej Buczek w drugiej minucie doliczonego czasu podwyższył prowadzenie miejscowych i bardzo mocno Resovia przybliżyła się do wygranej a co za tym idzie awansu do 2 ligi.

Po zmianie stron podopieczni Szymona Grabowskiego kontrolowali przebieg meczu. Jeszcze w 62. minucie Szymon Kaliniec strzelił gola i ustalił wynik spotkania na 4-1.

Warto odnotować, że Marcin Pietryka obronił rzut karny egzekwowany przez Tomasza Persone osiemnaście minut przed końcem meczu.

Tym samym Resovia zgarnęła trzy punkty i na kolejkę przed końcem rozgrywek ma 4 punkty przewagi nad Motorem Lublin. Gratulujemy awansu!

0-1 Bartłomiej Smuczyński (24)
1-1 Bartłomiej Buczek (37-rzut karny)
2-1 Damian Barszczak (45)
3-1 Bartłomiej Buczek (45)
4-1 Szymon Kaliniec (62)