2018-06-06 20:34:56

Karpaty Krosno spadają do 4 ligi! Blamaż z Podlasiem Biała Podlaska

Karpaty Krosno przegrały 0-3 z Podlasiem Biała Podlaska w zaległym spotkaniu 20. kolejki 3 ligi gr. IV. Tym samym podopieczni Dariusza Jęczkowskiego stracili szanse na utrzymanie na trzecioligowym froncie.

Podlasie Biała Podlaska objęło prowadzenie już w 7. minucie. Mateusz Kolbusz sfaulował w polu karnym Macieja Wojczuka. Sędzia wskazał na "wapno". Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Kamil Kocoł i nie dał szans Mateuszowi Krawczykowi.

Karpaty Krosno były w tym pojedynku bezradne, w pierwszej połowie podopieczni Dariusza Jęczkowskiego nie oddali ani jednego celnego strzału.

Po nieco ponad półgodzinie gry Podlasie prowadziło dwoma bramkami. Maciej Wojczuk dostawił nogę po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Cztery minuty po zmianie stron po dośrodkowaniu z rzutu wolnego drugą bramkę w tym meczu zdobył Maciej Wojczuk. Tym samym mecz zakończył się trzybramkowym zwycięstwem gości, którzy pozostają w grze o utrzymanie w 3 lidze.

Natomiast Karpaty Krosno spadają do 4 ligi, czyli na piąty poziom rozgrywkowy w Polsce. Karpaty w trzeciej lidze graly przez ostatnie dziesięć lat.

0-1 Kamil Kocoł (7-rzut karny)
0-2 Maciej Wojczuk (32)
0-3 Maciej Wojczuk (49)