2018-06-01 13:16:21

Klasa O Stalowa Wola: Stal Gorzyce górą w meczu z Sokołem Kamień

Podobne tematy Klasa O Stalowa Wola
Stal Gorzyce wygrała z Sokołem Kamień. Zwycięstwo zanotował również Sokół Sokolniki. Cała 30. kolejka okręgówki stalowowolskiej odbyła się w Boże Ciało. Oto jej podsumowanie.

Pierwszy gwizdek w Skowierzynie zabrzmiał już o 11:30. Unia Skowierzyn mając już tylko matematyczne szanse nie przystępowała do meczu z Sokołem Sokolniki w roli faworyta. Pierwsza połowa to dominacja gości i zasłużone prowadzenie 3:0 po dwóch bramkach Macieja Fietki i jednej Krzysztofa Koselaka.

W drugiej połowie Sokół się nie zatrzymywał i dołożył kolejne trzy trafienia które były autorstwa Chmiela, Adamczyka i Kowalskiego. Sokół ostatecznie wygrał 6:0 i powrócił na drugie miejsce w tabeli, mając jeszcze matematyczne szanse na awans. Unia po tym meczu już nie ma szans na utrzymanie i następny sezon spędzi w A klasie.

W innych meczach punktami dzielili się w Nowej Dębie i Górnie. Będący w wakacyjnej formie San Kłyżów uległ Bukowej Jastkowice 0-5. W Leżajsku, Jeżowym i Dąbrowicy w swoich meczach górą byli gospodarze, pokonując swoich rywali odpowiednio 3:1, 1:0 i 2:1. Porażka OKSu Mokrzyszów sprawiła że sytuacja drużyny z Tarnobrzega na 4 kolejki przed końcem zmagań staje się dość trudna.

Ciężkie chwile przeżywają w Zarzeczu, po porażce w meczu ze Słowianinem Grębów, gospodarze nie mają szans na utrzymanie w okręgówce i następny sezon spędzą w klasie A.

W meczu na szczycie Stal Gorzyce pokonała Sokoła Kamień i jest prawie pewna awansu do IV ligi. Na pierwszą bramkę piłkarze Stali kazali czekać do 25. minuty, wtedy miejscowych kibiców ucieszył Grzegorz Szymanek. Przed przerwą to drużyna gości doszła do głosu i bramkę do szatni strzelił Grzegorz Słonina.

W 55. minucie z rzutu karnego Maciej Rurak dał prowadzenie dla drużyny gości i zrobiło się nerwowo. Prowadzenie Sokoła trwało niecałe 20 minut. Kwadrans przed końcem Patryk Tur doprowadził do wyrównania.

Gdy wydawało się że szlagier zakończy się remisem, sędzia w końcówce spotkania podyktował „jedenastkę” dla drużyny gospodarzy i Tur ustalił wynik spotkania na 3:2.

Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek Stal ma 8 punktów przewagi nad Sokołem Sokolniki i 9 punktów przewagi nad Sokołem Kamień, mając zaległy mecz z rezerwami Stali Stalowa Wola. W najbliższej kolejce Stal zagra w Krzeszowie i przy korzystnych rezultatach już w ten weekend może świętować awans do IV ligi.

1-0 Grzegorz Szymanek (25)
1-1 Grzegorz Słonina (44)
1-2 Maciej Rurak (55-rzut karny)
2-2 Patryk Tur (74)
3-2 Patryk Tur (90-rzut karny)