2018-05-30 23:52:38

Stal Rzeszów wygrała z MKS-em Trzebinia

Stal Rzeszów pokonała 2-1 MKS Trzebinia w meczu 31. kolejki 3 ligi gr. IV. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Kamil Bętkowski.

Mecz rozpoczął się od strajku piłkarzy MKS-u Trzebinia. Wyszli oni na murawę z dziesieciominutowym opóźnieniem.

Stal Rzeszów objęła prowadzenie w 17. minucie. Piłkę w siatce MKS-u Trzebinia umieścił Piotr Ceglarz. Napastnik "Biało-niebieskich" pewnie wykorzystał rzut karny.

Jednak jeszcze przed przerwą gospodarze doprowadzili do wyrównania. Krzysztof Michalec wykorzystał wrzutkę z rzutu rożnego Michała Kowalika i  strzałem gołą zdobył gola. Bramka ta padła dziewięć minut przed końcem pierwszej połowy i taki wynik się utrzymał do przerwy.

Po zmianie stron obie ekipy miały swoje szanse. W 59. minucie Kamil Bętkowski uderzył nie do obrony i przyjezdni prowadzili 2-1. Więcej bramek już nie padło, Stal Rzeszów zrehabilitowała się za porażkę z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i przywiozła z Trzebini trzy "oczka".

Po tej porażce MKS Trzebinia ma już tylko iluzoryczne szanse na utrzymanie w 3 lidze gr. IV.

- Jak się przegrywa, już nawet nie wiem który mecz, to ciężko się utrzymać w lidze. Co tu dużo mówić. Czterech trenerów w sezonie, zero wzmocnień i same ubytki. To kwintesencja tego, co się dzieje na boisku. Może graliśmy konsekwentnie, ale brakowało jakości - powiedział po meczu Michał Kowalik, kapitan gospodarzy.

0-1 Piotr Ceglarz (17-rzut karny)
1-1 Krzysztof Michalec (36)
1-2 Kamil Bętkowski (59)