2018-05-30 23:25:32

Rzemieślnik Pilzno pokonał Sokół Nisko

W meczu 31. kolejki 4 ligi podkarpackiej Rzemieślnik Pilzno pokonał na wyjeździe Sokół Nisko 2-0.

Po kwadransie gry Krystian Lebioda groźnie uderzał na bramkę Piotra Barana, lecz golkiper Rzemieślnika Pilzno sparował piłkę końcami palców za bramkę. W 36. minucie znowu było gorąco pod bramką Rzemieślnika, zawodnicy Sokoła Nisko otoczyli bramkę jednak to znowu bramkarz gości był górą.

Chwilę później groźnie zrobiło się pod bramką Sokoła, lecz obrońca gospodarzy zażegnał niebezpieczeństwo. W 42. minucie żółtą kartką został upomniany Damian Niedziałek, za faul po którym został podyktowany rzut wolny. Do stałego fragmentu podszedł Konrad Fryś, ten strzał obronił Tomasz Wietecha, jednak błąd obrońców sprawił że przy dobitce Radosława Macnara golkiper Sokoła był bezradny. Do przerwy Rzemieślnik prowadził 1:0.

W 48. minucie Radosław Macnar zdobyłby swoją drugą bramkę, jednak sędzia Marek Pająk w tej sytuacji dopatrzył się spalonego. Druga bramka dla Rzemieślnika wisiała w powietrzu i w 56. minucie po wrzutce z rzutu rożnego, najwyżej do piłki wyskoczył Tomasz Tragarz i piłka odbijając się od słupków wpadła do bramki.

Trzy minuty później trener gospodarzy, Artur Lebioda zdecydował się na wprowadzenie świeżej krwi, dokonując trzech zmian. Sokół dalej starał się atakować lecz tego dnia był wyjątkowo nieskuteczny. W 79. minucie po zagraniu piłki ręką przez zawodnika gości, został podyktowany rzut karny. Do jedenastki podszedł Marcin Tur, lecz nie wykorzystał karnego, bo trafił w poprzeczkę.

Po tym spotkaniu Sokół z dorobkiem 37 punktów zajmuje 11. miejsce w tabeli, natomiast Rzemieślnik z 50 punktami zajmuje 4. miejsce.

0-1 Macnar (43)
0-2 Tragarz (56)