2018-05-28 10:49:34

Porażka Stali Mielec ze Stomilem Olsztyn. Koniec szans mielczan na awans do Lotto Ekstraklasy

Stal Mielec przegrała ze Stomilem Olsztyn w 33. kolejce Nice 1 ligi. Tym samym mielczanie stracili szanse na awans. W lotto ekstraklasie zagrają Miedź Legnica i Zagłębie Sosnowiec.

Już w 3. minucie meczu Stomil Olsztyn zdobył bramkę, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Chwilę później Stal Mielec znów znlazła się w opałach, ale Radosław Majecki przytomnie zachował się na linii bramowej.

Po trzydziestu minutach gry pierwszą dogodną okazję mieli piłkarze Zbigniewa Smółki, ale przytomnie interweniował Paweł Baranowski. Tuż przed przerwą ponownie zakotłowało się pod bramką Stali Mielec, ale piłka nie wpadła do siatki. Pierwsza odsłona 33. kolejki zakończyła się wynikiem 0-0.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Wciąż to Stomil był stroną dominującą w tym meczu. Cztery minuty po przerwie Artur Siemaszko uderzał, ale strzał zablokował Krzysztof Kiercz.

W 65. minucie Stomil objął prowadzenie w tym spotkaniu. Grzegorz Lech otrzymał podanie od Tomasza Zająca i strzelił nie do obrony. Już minutę później Bartosz Nowak mogł doprowadzić do wyrównania, ale świetnie zachował się Michał Leszczyński.

Ostatecznie mecz zakończył się zasłużoną wygraną Stomilu Olsztyn 1-0. Tym samym Stal Mielec straciła szanse na awans do Lotto Ekstraklasy. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce w przyszłym sezonie zagrają Miedź Legnica i Zagłębie Sosnowiec.

1-0 Grzegorz Lech (65)