2018-05-27 11:26:36

Wisła Sandomierz rozgromiła Karpaty Krosno 3-0. Piłkarze z Krosna na mecz wyszli z opóźnieniem

Karpaty Krosno przegrały 0-3 na wyjeździe z Wisłą Sandomierz w bardzo ważnym meczu w kontekście utrzymania w 3 lidze. Podopieczni Dariusza Jęczkowskiego wyszli z dziesięciominutowym opóźnieniem na boisko z powodu zaległości finansowych.

Mecz w Sandomierzu rozpoczął się z dziesięciominutowym opóźnieniem. Piłkarze Karpat Krosno protestowali wobec zaległości finansowych klubu wobec nich.

Mecz od początku był bardzo rwany, widać że walczyły ekipy walczące o utrzymanie w 3 lidze. W 30. minucie nierowagę obrońców Karpat wykorzystał skrzydłowy Wisły Sandomierz - Jarosław Piątkowski. Przejął piłkę ograł bramkarza i strzelił na bramkę, ale piłkę z lini bramkowej ręką wynił Sebastian Białasik. Sędzie odgwizdał rzut karny, a piłkarza Karpat ukarał czerwoną kartką.

Piłkę ustawioną na jedenastym metrze do bramki skierował Michał Mokrzycki i gospodarze wyszli na prowadzenie. W 42. minucie Wisła powinna prowadzić 2-0, ale Damian Juda skiksował przed bramką Mateusza Krawczyka. Tuż przed przerwą w dobrej sytuacji Dawid Kuliga za mocno zagrał do Marka Fundakowskiego i pierwsza połowa zakonczyła się wynikiem 1-0.

Piętnascie minut po zmianie stron Juda podwyższył prowadzenie miejscowych. 31-letni napastnik ograł Michała Stasza i strzelił w okienko bramki Karpat. W 84. minucie Juda ustalił wynik spotkania na 3-0 dla Wisły Sandomierz.

Karpaty Krosno pozostają w strefie spadkowej i do bezpiecznej strefy tracą już aż 4 punkty. Warto dodać, że w ten weekend z 2 ligi spadła Wisła Puławy i automatycznie trzecią ligę gr. IV opuszcza o jeden zespół więcej.
1-0 Michał Mokrzycki (32-rzut karny)
2-0 Damian Juda (61)
3-0 Damian Juda (84)