2018-05-27 09:56:55

JKS Jarosław zaledwie zremisował z Sołą Oświęcim

JKS Jarosław zaledwie zremisował z 1-1 Sołą Oświęcim w meczu wyjazdowym. Co więcej przyjezdni wyrównującą bramkę zdobylidopiero w 92. minucie.

Soła Oświecim od początku meczu rzuciła się do ataków. W pierwszych 10 minutach groźnie uderzał Eryk Ceglarz, ale raz nie trafił w bramkę a raz skutecznie interweniował bramkarz JKS-u Jarosław Filip Adamczyk.

W 20. minucie sędzia spotkania zdecydował, że gospodarzom należy się rzut karny. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Paweł Rogala, a w polu karnym faulowany był Arkadiusz Chlebowski. Rzut karny na bramkę zamienił Mateusz Stankiewicz i Soła prowadziła 1-0.

Po tej bramce inicjatywę w tym spotkaniu przejęli podopieczni Szymona Szydełko. Najpierw Jakub Konefał trafił w słupek, a chwilę później po strzale Patryka Brody piłkę z lini bramkowej wybił obrońca gospodarzy i do przerwy gospodarze prowadzili jedną bramką.

Po zmianie stron wciąż w atakach nie ustawali przyjezdni. Dziesięć minut po wznowieniu gry Dominik Ochał trafił w poprzeczkę bramki Kacpra Mioduszewskiego.

JKS Jarosław nacierał, ale długo piłka nie chciała wpaść do bramki. Aż w końcu nadeszła 92. minuta spotkania. Po rzucie rożnym piłka została zagrana na narożnik pola karnego. Tam do piłki dopadł Geronimo Vischovich i pięknym uderzeniem w okienko bramki doprowadził do remisu.

Podkarpacki zespół nie zadowolił się tą bramką i chciał sięgnąć po pełną pulę. W 94. minucie groźny strzał oddał Jan Pelc, ale Mioduszewski z trudem odbił piłkę na rzut rożny. Więcej bramek nie padło, JKS zaledwie zremisował z Sołą Oświęcim i pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli 3 ligi gr. IV. Natomiast Soła tym remisem znacznie przybliżyła się do pozostania na trzecioligowym froncie.

1-0 Mateusz Stankiewicz (20-rzut karny)
1-1 Geronimo Vischovich (90)