2018-05-24 00:43:48

Rezerwy Siarki Tarnobrzeg lepsze od Karpat Krosno i zagrają w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski

Rezerwy Siarki Tarnobrzeg pokonały na własnym boisku trzecioligowe Karpaty Krosno 1-0 i zagrają w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski z Resovią. Mecz finałowy odbędzie się w Tarnobrzegu.

Siarka II Tarnobrzeg na mecz z Karpatami Krosno została nieco wzmocniona zawodnikami z pierwszej drużyny. W bramce stał Krystian Krupa, w obronie grał Jakub Księżniakiewicz. Natomiast w ataku grał Kamil Cupriak.

Na początku mecz był bardzo wyrównany. Już w 3. minucie z rzutu wolnego Krupę próbował zaskoczyć Roman Botvynnyk. Po 20 minutach doskonałą okazję zmarnował Kamil Cupriak i do przerwy był remis.

W drugiej połowie gra toczyła się cześciej na połowie Siarki, ale Karpaty nie potrafiły znaleźć recepty na obronę gospodarzy. Miejscowi za to groźnie kontrowali. W jednej takiej sytuacji Cupriak wydawało się, że nie był na spalonym. Jednak sędzia widział to inaczej.

W 60. minucie Dariusz Jęczkowski zdecydował się wpuścić na boisko od razu czterech graczy, który nominalnie są zawodnikami podstawowymi. Szczególnie groźny był Dawid Kuliga, ale wciąż wynik nie ulegał zmianie.

Kiedy wydawało się, że czekać nas będzie dogrywka strzałem nie do obrony popisał się Jakub Księżniakiewicz w 88. minucie meczu. Karpaty nie zdołały już odpowiedzieć i to Siarka II Tarnobrzeg zagra w finale.

W finale rezerwy Siarki spotkają się z Resovią, która dzień wcześniej uporała się z Sokołem Sieniawa. Jako, że ekipa prowadzona przez Michała Szymczaka jest z niższej ligi to na jej stadionie odbędzie się mecz finałowy.

Siarka II Tarnobrzeg - Karpaty Krosno 1-0 (0-0)

1-0 Jakub Księżniakiewicz (88)