2018-05-23 09:40:38

Resovia awansowała do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski po wygranej nad Sokołem Sieniawa

Resovia pokonała Sokół Sieniawa i awansowała do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Do rozstrzygnięcia tego spotkania potrzebna była dogrywka.

Resovia już w 3. minucie spotkania objęła prowadzenie. Premierową bramkę w tym meczu zdobył Paweł Hass po podaniu Davida Kwieka. Pierwszy kwadrans to całkowita dominacja gości.

Jednak w 13. minucie Dawid Kasza doprowadził do wyrównania, a po niespełna pół godzinie gry Sokół Sieniawa prowadził 2-1. Gola dającego prowadzenie gospodarzom strzelił Jakub Stefan po indywidualnej akcji.

Po zmianie stron mec toczył się w środku pola. Dopiero po dwudziestu minutach gry Radosław Adamski doprowadził do wyrównania. W ostatnim kwadransie gry doskonałą sytuację zmarnował Sebastian Brocki. Regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 2-2.

W dogrywce Tomasz Wilusz minął Marcina Pietrykę, ale jeden z obrońców Resovii wybił piłkę z lini bramkowej. Chwilę później Michał Ogrodnik strzelił gola i goście wyszli na prowadzenie. Wynik spotkania ustalił Szymon Feret dziesięć minut przed końcem meczu.

Sokół Sieniawa - Resovia 2-2 (2-1) po dogr. 2-4

0-1 Paweł Hass (3)
1-1 Dawid Kasza (13)
2-1 Jakub Stefan (27)
2-2 Radosław Adamski (65)
2-3 Michał Ogrodnik (104)
2-4 Szymon Feret (110)