2018-05-13 18:40:00

Wólczanka Wólka Pełkińska przegrała z Podhalem Nowy Targ

Wólczanka Wólka Pełkińska przegrała na własnym stadionie z Podhalem Nowy Targ 0-1. Tym samym nowotarżanie zrewanżowali się za porażkę z pierwszej rundy, kiedy to ulegli Wólczance 1-3.

Podhale Nowy Targ objęło prowadzenie już w 8. minucie spotkania. Goście popisali się trójkową akcją. Udział w niej wzięli Peter Drobnak, Michał Nawrot a bramkę zdobył Artur Pląskowski technicznym uderzeniem. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część gry.

Wólczanka Wólka Pełkińska dążyła cały mecz do wyrównania, ale piłka nie chciał wpaść do siatki Podhala. Szczęścia próbowali Mateusz Kocur, ale na posterunku był golkiper gości. W 85. minucie Krzysztof Pietluch obił słupek bramki Eryka Niemira.

W ostatniej akcji meczu Dawid Czyrny trafił w poprzeczkę i Podhale Nowy Targ wywiozło trzy punkty z podkarapcia. Goście zrehabilitowali się tym samym za porażkę z pierwszej rundy z Wólczanką(1-3) oraz za zeszłotygodniową kleskę z Chełmianką Chełm (0-3). Natomiast dla Wólczanki jest to druga porażka z rzędu.

0-1 Artur Pląskowski (8)