2018-05-07 11:55:00

Sokół Sieniawa nie zawiódł i pokonał Rzemieślnika Pilzno

Wydaje się, że Sokół Sieniawa po małej zadyszce, której doznał na początku rundy wiosennej, wrócił już na dobre tory. Podopieczni Marcina Wołowca w środę zgarnęli okręgowy Puchar Polski, a w ostatniej kolejce wygrali 3-1 (2-1) z Rzemieślnikiem Pilzno.

Sokół Sieniawa w rundzie wiosennej stracił siedem punktów. Z takiego prezentu nie skorzystała jednak ani Polonia Przemyśl, która po fatalnym początku rundy wiosennej dopiero ostatnio wygrała dwa mecze, ani Izolator Boguchwała.

Mecz z Rzemieślnikiem Pilzno dla zawodników z Sieniawy rozpoczął się wrecz fenomenalnie. Już w 2. minucie gry prowadzenie miejscowym dał Sebastian Brocki.

Trzy minuty poźniej prowadzenie gospodarzy podwyższył Jarosław Lis. Wydawać się mogło, że te dwa szybkie ciosy sprowadzą Rzemieślnika na deski, jednak goście złapali kontakt w 21. minucie spotkania za sprawą trafienia Tomasza Baryczy

W drugiej części spotkania lepiej wyglądał zespół z Pilzna, który uparcie dążył do wyrównania wyniku. Szybka kontra gospodarzy zaprzepaściła jednak te plany. W polu karnym faulowany był jeden z zawodników Sokoła, a jedenastkę na bramkę pewnym uderzeniem zamienił Mateusz Jędryas

W kolejnej kolejce zawodnicy Sokoła Sieniawa zmierzą się w derbowym pojedynku z KS Wiązownica. Będzie to drugi w ciagu dwóch tygodni mecz pomiędzy tymi ekipami. W środę w finale rozgrywek okręgowego Pucharu Polski górą był zespół prowadzony przez Marcina Wołowca.

1-0 Sebastian Brocki (2)
2-0 Jarosław Lis (5)
2-1 Tomasz Barycza (21)
3-1 Mateusz Jędryas (71)

Sokół Sieniawa: Korziewicz - Kardyś, S. Padiasek, Kapuściński, Sivyj (84. M. Padiasek), Brocki, D. Jędryas (76. Kalin), Bursztyka (64. Kasza), Lis, Stefan (69. Wilusz), M. Jędryas (84. Drożdżal)

Rzemieślnik Pilzno: Pietraszewski - Furmański, (84. Tomasiewicz), Remut, Chudoba (46. Tragarz), Fryś, Florian, Bańdur, Barycza, Szymański (46. Nalepka), Macnar (88. Anioł), Wolański