2018-04-29 12:04:07

Wólczanka Wólka Pełkińska ograła Avię Świdnik

Wólczanka Wólka Pełkińska ograła Avię Świdnik. Jest to pierwsza porażka zespołu ze Świdnika w tej rundzie. Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły po przerwie.

W pierwszej części gry Avia Świdnik zdominwała Wólczankę Wólka Pełkińska. Jednak swoje sytuacje zmarnowali Wojciech Białek oraz Adam Nowak oraz Damian Szpak. Ten ostatni tuż przed przerwą minął wszystkich obrońców oraz bramkarza gospodarzy, ale przestrzelił na pustą bramkę. Do przerwy było 0-0.

Po zmianie stron podopieczni Grzegorza Sitka odzyskali inicjatywę. Prowadzenie gospodarzom dał Krzysztof Pietluch, który na gola czekał od dłuższego czasu. W 60. minucie było 2-0 po bramce Krystiana Wrony. Wrona wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Trzynaście minut przed końcem meczu Damian Szpak zdobył kontaktową bramkę dla Avii Świdnik. Po tej bramce piłkarze prowadzeni przez Dominika Bednarczyka ruszyli do ataku, ale nadziali się na kontrę gospodarzy. Po raz drugi w tym spotkaniu na listę strzelców wpisał się Krzysztof Pietluch.

Chwilę później Dawid Czyrny strzelił czwartą bramkę dla Wólczanki Wólka Pełkińska, a wynik meczu na 4-2 ustalił Kacper Drelich. Obrońca gości wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Damianie Szpaku.

1-0 Krzysztof Pietluch (55)
2-0 Krystian Wrona (60)
2-1 Damian Szpak (77)
3-1 Krzysztof Pietluch (83)
4-1 Dawid Czyrny (90+3)
4-2 Kacper Drelich (90+5- rzut karny)