2018-04-18 18:46:29

Karpaty Krosno przegrały z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pokonało Karpaty Krosno 2-0 w zaległym spotkaniu 18. kolejki 3 ligi gr. IV.

Karpaty Krosno uległy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0-2 i pozostają w strefie spadkowej. Podopieczni Dariusza Jęczkowskiego przystąpilo osłabieni brakiem Dawida Cempy, który pauzował za cztery żółte kartki. Ponadto z powodu kontuzji nie zagrali Roman Botvynnyk oraz Bartosz Daszyk.

W pierwszej połowie piłkarze obu ekip zafundowali widzom zgromadzonym na stadionie w Krośnie średnie widowisko. Dopiero w 30. minucie spotkania zaatakowały Karpaty, ale strzał Sebastiana Białasika obronił bramkarz przyjezdnych. Później swoją okazję miało KSZO, ale równie dobrze miedzy słupkami zachował się Mateusz Krawczyk. Wynikiem 0-0 zakończyła się pierwsza część tego meczu.

W drugiej połowie zaatakowały Karpaty Krosno, ale Dawid Kuliga wrzucił za mocno. Od 51 minuty KSZO Ostrowiec zdominowało gospodarzy. Co chwilę podopieczni Przemysława Cecherza stwarzali sobie sytuację, ale nie potrafili zdobyć bramki.

Piętnaście minut po wznowieniu gry w drugiej połowie doszło do nieporozumienia w strefie obronnej Karpat. Jeden z zawodników przyjezdnych przejął piłkę wrzucił w pole karne i Tomasz Persona umieścił piłkę w bramce.

Po bramce obraz gry nie uległ zmianie, wciąż to KSZO dyktowało warunki gry. Efektem tego był drugi gol. W 73. minucie po wrzutce z rzutu wolnego Vladyslaw Kudryavtsev skierował piłkę głową do siatki gospodarzy.

0-1 Tomasz Persona (61)
0-2 Vladyslaw Kudryavtsev (73)