2018-04-14 19:41:18

Stal Mielec pokonała GKS Katowice na wyjeździe!

Piłkarze Stali Mielec wygrali 2-0 z GKS-em Katowice w wyjazdowym meczu pierwszej ligi.

Autorem pierwszego trafienia w tym spotkaniu był Martin Dobrotka, który wpisał się na listę strzelców w 56. minucie skutecznie egzekwując rzut karny.

Wynik spotkania na 2-0 dla Stali Mielec ustalił w ostatniej minucie meczu Jakub Arak.

Dla graczy GKS-u Katowice była to pierwsza porażka po piąciu kolejnych wygranych. Ich pogromcami okazali się właśnie zawodnicy Stali Mielec.

Podopieczni Zbigniewa Smółki dzięki zwycięstwu do prowadzącej w pierwszoligowej Miedzi Legnica tracą tylko trzy punkty!

0-1 Martin Dobrotka (56-karny)
0-2 Jakub Arak (90)

GKS Katowice: Mateusz Abramowicz - Adrian Frańczak, Mateusz Kamiński, Lukas Klemenz, Mateusz Mączyński - Oktawian Skrzecz (84. Dalibor Volas), Bartłomiej Poczobut, Łukasz Zejdler, Andreja Prokić (61. Grzegorz Goncerz), Adrian Błąd (71. Paweł Mandrysz), Wojciech Kędziora.

Stal Mielec: Radosław Majecki - Dominik Sadzawicki, Martin Dobrotka (59. Rafał Grodzicki), Krzysztof Kiercz, Leandro - Mateusz Gancarczyk (67. Bartosz Nowak), Tomasz Swędrowski, Josip Soljić, Michał Janota, Szymon Sobczak (34. Maksymilian Banaszewski) - Jakub Arak.

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin).
Żółte kartki: Mączyński, Kamiński, Klemenz, Poczobut - Nowak.
Widzów: 4000.