2018-04-09 14:05:24

Drugie wiosenne zwycięstwo Stali Łańcut. Galicja Chmielnik odprawiona z kwitkiem

Kamil Kawa (na zdjęciu z dziesiątką) przy drugiej bramce dla Stali Łańcut popisał się pięknym uderzeniem zza pola karnego.
Stal Łancut wywiązała się z roli faworyta i pewnie pokonała czerwoną latarnię ligi Galicję Chmielnik. Dzięki tej wygranej i remisowi Włókniarza Rakszawa z Orłem Wólka Niedźwiedzka podopieczni trenera Jakuba Słomskiego odrobili dwa punkty straty do miejsca premiowanego awansem.

Strzelanie w Łancucie rozpoczęło się bardzo szybko. Praktycznie w pierwszej ofensywnej akcji gospodarzy Sebatian Frączek dał swojej drużynie prowadzenie.

Wydawać się mogło, że szybka bramka zapowiada pogrom. Na drugie trafienie przyszło nam jednak troche poczekać. Swój udział miał w tym silny wiatr oraz bardzo nierówna murawa, na której piłka mocno podskakiwała.

W 30. minucie pięknym uderzeniem zza pola karnego popisał się były gracz Głogovii Kamil Kawa. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Tak samo jak pierwszą część spotkania, tak i drugą zespół z Łancuta rozpoczął bramką. Aby było jeszcze podobniej gola zdobył ten sam zawodnik Sebastian Frączek.

Niespełna dziesięć minut później bramkę na 4-0 strzelił Alan Brzuszek. Ofensywny zawodnik Stali na listę strzelców wpisał się jeszcze raz w 65. minucie.

Mimo kilku dogodnych sytuacji do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Stał Łancut z dorobkiem 28. punktów zajmuje obecnie piątą lokatę w Łancuckiej "A" klasie" i do miejsca premiowanego awansem traci sześć punktów.

1-0 Sebastian Frączek (2)
2-0 Kamil Kawa (30)
3-0 Sebastian Frączek (48)
4-0 Alan Brzuszek (57)
5-0 Alan Brzuszek (65)

Stal Łancut: Inglot - Guzek (65. Preis), Pelc, Doroba, Magryś, Burak (65. Kraska), Woźniak (75. Jóźwicki), Mach (55. Sowa), Brzuszek (75. Wąsacz), Frączek (55. Birek), Kawa