2018-04-09 12:24:04

Bez niespodzianki w Boguchwale. Izolator pokonał Głogovie

Izolator Boguchwała pewnie, bo 4-0, pokonał walczącą o utrzymanie Głogovię. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, ale później mieli spory problem, aby przedrzeć się przez obronę drużyny z Głogowa Małopolskiego.

Spotkanie rozpoczęło się spokojnie. Obie drużyny nie chciały zbytnio się odsłonić i skupiły się na rogrywaniu ataku pozycyjnego.

Pierwsza bramka dla Izolator padła już w 12. minucie spotkania, kiedy to Piotr Szkolnik dośrodkował z rzutu rożnego, a strzałem głową piłkę do bramki wpakował Zbigniew Dąbek.

Kolejna bramka w tym spotkaniu padła dopiero w 70. minucie. Przez ten czas Izolator optycznie przeważał, ale nic konkretnego z tego nie wynikało. Druga bramka dla Izolatora była wręcz idealną kopią tej pierwszej. Rożnica jedynie w tym, że piłkę do bramki skierował Patryk Zieliński.

Po tym trafieniu obrona gości się posypała. Izolator nieustanie atakował, czego rezultatem był kolejny gol. Tym razem po ładnej akcji całego zespołu piłkę do Michała Worosza odegrał Krzysztof Szymański, a byłemu zawodnikowi Głogovii nie pozostało nic innego jak podwyższyć wynik tego spotkania.

Czwarty gol padł na dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, a jego strzelcem był Adrian Sitek, który w zimie dołączył do drużyny Izolatora.

Jedno zdanie należy poświecić także postawie arbitrów. Niestety trójka sędziowska z Dębicy z Panem Jakubem Pychem na czele często myliła się w swoich decyzjach. Może nie miało to znaczącego wpływu na wyniki spotkania, ale jednak obniżyło sportowy poziom tego widowiska.

1:0 Dąbek (12)
2:0 Zieliński (70)
3:0 Worosz (77)
4:0 Sitek (88)

Izolator: Lewandowski - Wilk (88 Gajdek), Bogacz,  Dąbek (75. Dobrzański), Szkolnik, Rębisz, Kachniarz (71. Wiącek), Cupryś (63. Domin), Zieliński (86. Sitek), Szczoczarz (75. Worosz) Szymański

Głogovia: Albrycht - Kłak, (69. Laskoś), Świst, Kmuk, Kmiotek, Codello, Chamera, Kowalski (75. Ciuła), Madeja (79. Dec), Frankiewicz, Urbaniak

Sędziowali:  Jakub Pych (Dębica).