2018-03-24 19:33:36

Resovia ograła lidera! Wyjazdowe zwycięstwo z Motorem Lublin

Szymon Kamiński strzela gola na 1-1 dla Motoru Lublin (fot. Motor Lublin / twitter)
Piłkarze Resovii pokonali na wyjeździe Motor Lublin 2-1 w meczu 20. kolejki 3 ligi gr. IV.

Podopieczni Szymona Grabowskiego pokazali, że w rundzie wiosennej trzeba się z nimi liczyć wygrywając na boisku aktualnego lidera rozgrywek.

Gracze Resovii wyszli na prowadzenie w 19. minucie spotkania po golu Bartłomieja Buczka. Jeszcze przed przerwą gracze Motoru Lublin wyrównali za sprawą Szymona Kamińskiego.

Decydujący gol padł w 78. minucie. Po rzucie różnym do piłki w polu karnym dopadł jeden z zawodników Resovii i uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce.

Choć stwierdzenie "umieścił w siatce" może być w tym przypadku dość kontrowersyjne, bo piłka minimalnie przekroczyła linię bramkową i została wybita przez bramkarza Motoru Lublin. Gospodarze protestowali, ale bramka została uznana. Wydawało się, że futbolówki jako ostatni dotknął  Paweł Hass, ale ostatecznie zapisano ją na koncie Kamila Oziemczuka, jako trafienie samobójcze.

Tym samym Motor Lublin stracił pozycję lidera na rzecz Wólczanki Wólka Pełkińska. Resovia zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

Jacobsen 2018-03-24 19:37:25

Wólczanka Wólka Pełkińska liderem !!!!!!!! :)
No i wszystko w tym temacie :)))!
Wólka rządzi! :)

J23 2018-03-24 19:38:19

Zawsze i wszędzie RESOVIA najlepsza będzie !!!!!!!!!!!

Adix 2018-03-24 19:41:19

Stal pogodzi wszystkich w tym sezonie, już jutro pierwszy krok do awansu !! :)

kufel 2018-03-24 19:43:13

No Chelmianka może być liderem

RKS MOTOR 2018-03-24 19:50:24

Jest tylko Motor! W Rzeszowie jest tylko Motor!

golwes 2018-03-24 19:50:46

Jedyny zespół, który pokonał hegemona:)

Kibic 2018-03-24 19:51:20

Resovia Resovia tylko nasza kochana Resovia dumą Rzeszowa. Kolejna wygrana w spotkaniu dwóch najbardziej prestiżowych drużyn w lidze. Resovia serducho do walki, a sąsiedzi niech zazdroszczą o się uczą

golwes 2018-03-24 19:53:18

Bo kto jeszcze pokona motor ????

kibic Stali 2018-03-24 19:54:07

dobry wynik dla stali!

ZKS 2018-03-24 19:57:58

sasiedzi sie nie martwia ,tylko,ciesza ze motor przegral bo to jedyny rywal do awansu! juz jutro zaczynamy marsz po awans!

golwes 2018-03-24 19:58:21

do kibic stali
Jak dobry? Że niby co ci z obrońców stalingradu rozjadą Motor, Sovie o Wólczance nie wspomne ???? Módlcie sie żeby jutro wtopy nie było , jak zawsze zresztą ????

Stalowiec 2018-03-24 20:00:11

Za tydzień STAL zrobi to samo!!!

wnikliwy kibic 2018-03-24 20:05:28

resovia to nie jest POLSKI klub! juz tlumacze w tym roku mamy 100 lat od odyskania niepodleglosci a wiec 1918, jak twierdza resovia powstala 1905 a Polska byla 123 lata pod zaborami .Reasumjac i pytajac to czyjym klubem jest resovia. moze tych z kim jestesmy w sporze historycznym , wiele sie wyjasnia jak dady sie nakladaja!

Zonk 2018-03-24 20:10:02

REEEESOOOOOVIAAAAAAA PONAD WSZYSTKO !

kibic stali 2018-03-24 20:10:32

do golwes. obroncow stalingradu to pewnie Twoi przodkowie nazwali ulice, nasy klub lezy na ul Hetmanskiej! jak masz braki to sprawdz na google, albo wjakims atlasie .

lolo 2018-03-24 20:17:45

TABELA jeszcze się nie raz zmieni ale na razie Wólczanka ma lidera dobry krok trenera zero transferów i chłopaki ze sobą zgrani klepią piłę nosa utrą nie jednemu

obiektywny 2018-03-24 20:20:45

Co tu duzo mowic,Resovia dzisiaj kibicowsko (fenomenalna,ekstraklasowa liczba i prezencja) oraz pilkarsko rozbila bank...biorac pod uwage budowe nowego stadionu i odejscie starego komucha z ratusza najblizsze miesiace i lata to moze byc nowe otwarcie dla najstarszego klubu w Polsce.

golwes 2018-03-24 20:22:29

Kibicu stali mam swoje lata i pamiętam że to było obrońców stalingradu, mewa, i takie tam. KOMUNA i nawet ksiądz pedofil tego nie zmieni

komwibar 2018-03-24 20:44:56

kibice resovii dumnie przyznają się do "gwardzistów". Kim byli gwardziści? dobrze wiemy.

golwes 2018-03-24 20:59:45

gwardziści pewnie byli żołnierzami, którzy walczyli za wolną Polske, a kim byli tzw "wyklęci"bohaterami walczącymi z komuną czy zbrodniarzami rabującymi okoliczne wsie ?

~anonim 2018-03-24 21:05:54

gdzie dwóch się bije tam Wólczanka korzysta :) klubiki z wielkich miast kolejny sezon przegrają z wioską :)

Madafaka 2018-03-24 21:53:54

Brawo Resovia! Bardzo dobry wynik! Pozdro Stal Rzeszow! Awans Stali coraz blizej

Ooo 2018-03-24 22:25:44

Wszystkich komuchami nazywacie a jak byście się rodziców zapytali kim byli w tamtych czasach to by nie jednemu było wstyd i koparka opadła!!!

Dębica 2018-03-24 22:51:47

Brawo! Resovia, Wisłoka, JKS, Czarni, to stare polskie kluby. Nie jakieś tam Stal, komunistyczne twory na usługach byłego ustroju które powinno się na wzór usuwanych pomników czerwonoarmistów zdelegalizować.

Paolo Isidoro 2018-03-25 07:28:55

Brawo Resovia ! Ta drużyna miała zawsze , ma i mieć na wieki będzie charakter !!!!!!
Dlatego prędzej od stali awansuje do drugiej ligi bo stali brakuje charakteru !!!!!
RESOVIA TO JEST TO !!!!!

Motor 2018-03-25 08:28:11

Powiedzmy sobie szczerze Resovia nie była lepsza ale miała szczęście i dużo więcej determinacji.Śmiem stwierdzić że Resovia przez cały mecz nie miała 1 sytuacji którą można określić jako stuprocentową i nie grała niczego wielkiego. Drugi gol to bramka kopia sytuacji Motoru z 2 minuty...zdecydowały centymetry szczęŚcia, Jeszcze strzały w 1 połowie wzdłuż linii czy światło bramki zablokowane przez Rzeszów. W drugiej połowie piłkę lecącą do pustej bramki przypadkiem lekko trąca obrońca Resovii i ta dostaje rotacji i skręca pół metra obok bramki. Resovia miała 2 sytuacje Motor conajmniej 2-4. Wątpie by Stal zdobyła punkty w Lublinie. Po 1 nigdy w historii Areny Motor nie przegrał ligi 2 razy pod rząd, po 2 jak przegrywa to o centymetry przy słabym dniu i skuteczności po 3 nikt im tak nie leży jak Resovia obok Orląt po 4 wystarczy zagrać ciut szybciej agresywniej i skuteczniej ze Stalą

Do Motor 2018-03-25 09:37:52

Tak, tak wiem jakoś musicie się pocieszyć. Nie umiecie z godnością przyjąć porażki i brak wam obiektywizmu. Wczoraj słyszałem nawet stwierdzenia ze Resovia wygrała bo sędzia pilnował wyniku. Jesteście tak w sobie zadufani że zakłamujecie rzeczywistość. Resovia była wczoraj poprostu lepsza niż te wasze gwiazdeczki. Była lepiej zorganizowana taktycznie, bardziej zdeterminowana i walczyła, a to że w dwóch sytuacja miała trochę szczęścia to cóż szczęście sprzyja lepszym.

Kora 2018-03-25 09:39:04

Kol kto wygrał mecz ?:)
Motor nie ma szans na awans ;)@

Debica2 2018-03-25 10:50:46

Ty Dębica zdelegalizuj sobie najbardziej komuszy klub kurnik zabrze

Rzeszowianka 2018-03-25 13:27:02

Kibicuje jednym i drugim ! Mam nadzieję że jedna z naszych drużyn awansuje!
No bo wstyd żeby w Rzeszowie nie było centralnej ligi !

Autor 2018-03-25 13:51:31

Resovia od 2012 r. przegrała z Motorem RAZ, i to w meczu gdy już grała o nic, a Motor miał szanse na awans. Remis padł bodajże raz lub dwa. Jeżeli będą grali równo i nie będzie plagi kontuzji, mało kto może im w tej lidze podskoczyć.