2018-03-09 22:58:47

Stal Mielec pokonała Górnika Łęczna na inaugurację rundy wiosennej

Kibice Stali zaprezentowali bardzo ciekawą oprawę (fot. Konrad War)
W spotkaniu 21. kolejki Nice 1 Ligi Stal Mielec pokonała Górnika Łęczna 1-0 (0-0). Mecz nie porywał, ale istotne są trzy kolejne punkty na koncie Stali. Obecnie drużyna prowadzona przez Zbigniewa Smółkę po dwudziestu rozegranych spotkaniach ma ich 34.

Pierwsza część spotkania rozpoczęła się dość niemrawo. Stal Mielec miała optyczną przewagę, jednak brakowało tego dokładnego ostatniego podania.

Drugie czterdzieści pięć minut rozpoczęło się od ataków gości. Górnik Łęczna mocno przycisnął, ale pewnie w bramce gospodarzy prezentował się Radosław Majecki. W 51. minucie z kontrą wyszła Stal. Bardzo dobre podanie dostał Maksymilian Banaszewski i mocnym strzałem po długim słupku pokonał Sergiusza Prasaka.

W końcówce znów przycisnęli Górnicy, ale nie udało im się odmienić losów spotkania. W doliczonym czasie gry zakotłowało się pod polem karnym Górnika. W ruch poszły ręce. Żółtymi kartonikami ukarani zostali Prusak oraz Leandro.

STAL MIELEC - GÓRNIK ŁĘCZNA 1-0 (0-0)

Stal Mielec: Majecki - Leandro, Grodzicki, Dobrotka, Gancarczyk, Kiercz, Nowak (81. Marciniec) , Sojlić, Banaszewski, Sobczak (74. Skoflek), Arak (64. Djermanović)

Górnik Łęczna: Prusak - Sasin (54. Suchanek), Flis, Wereshchak, Łuszkiewicz, Bonin, Pruchnik, Wiech, Jarecki (76. Szewczyk), Pisarczuk, Makowski (70. Mosnikov)