2017-11-21 20:54:30

Stal Mielec znów wygrała! Tym razem z Podbeskidziem Bielsko-Biała

Stal Mielec ograła Podbeskidzie Bielsko-Biała na wyjeździe w zaległym meczu 17. kolejki Nice 1 ligi. Po tej wygranej podopieczni Zbiegniewa Smółki przesunęli się na 5. miejsce w ligowej tabeli.

Podbeskidzie Bielsko-Biało jako pierwsze zaatakowało w tym meczu. W 31. minucie meczu fatalnie odegrał jeden z obrońców Stali Mielec przy próbie wyprowadzenie piłki. Piłka trafiła pod nogi Dimityra Ilieva, ale strzelił on obok okienka bramki Radosława Majeckiego.

Cztery minuty później po niefortunnej interwencji Paweł Oleksy skierował piłkę do własnej bramki i goście objęli prowadzenie w tym spotkaniu.

Tuż przed gwizdkiem oznaczającym koniec pierwszej częsci gry na indywidualną akcję zdecydował się Mateusz Cholewiak. Minął trzech zawodników "Górali", strzelił po krótkim rogu i pokonał Rafała Leszczyńskiego. Do przerwy Stal Mielec prowadziła dwiema bramkami.

W 54. minucie kontaktowego gola dla gospodarzy zdobył Paweł Tomczyk i wiadomo było, że w tym meczu będzie jeszcze sporo emocji.  Zaledwie minutę później Miłosz Kozak mogł doprowadzić do wyrównania, ale strzał młodego skrzydłowego zablokował jeden z obrońców Stali Mielec. Po siedemnastu minutach drugiej połowy znów Varerijs Sabala znalazł lepiej ustawionego kolegę, ale Łukasz Sierpina minimalnie chybił.

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała atakowali i stwarzali kolejne okazje, ale nie potrafili postawić "kropki nad i". W 82. minucie idealną okazję do wyrównania miał Valerijs Sabala, który wykonywał rzut karny. Na wysokości zadania stanął jednak Radosław Majecki, który zdołał wybronić jedenastkę.

Łotysz zrehabilitował się miejscowym kibicom zaledwie minutę później. Piłkę wyłożył mu Łukasz Sierpina, a ten skierował ją do siatki i było 2-2.

Ostatnie słowo należało jednak do Stali Mielec. Na minutę przed końcem gola na wagę wygranej zdobył Mateusz Cholewiak i trzy punkty znów pojechały na Podkarpacie.

0-1 Paweł Oleksy (39-samobójcza)
0-2 Mateusz Cholewiak (45+1)
1-2 Paweł Tomczyk (54)
2-2 Valerijs Sabala (83)
2-3 Mateusz Cholewiak (89)

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Rafał Leszczyński - Bartosz Jaroch, Kamil Wiktorski, Mariusz Malec, Paweł Oleksy (46. Paweł Moskwik), Miłosz Kozak (84. Tomasz Podgórski), Adrian Rakowski, Łukasz Hanzel, Dimityr Ilijew (46. Paweł Tomczyk), Łukasz Sierpina, Valerijs Sabala.

Stal Mielec: Radosław Majecki - Mateusz Gancarczyk, Rafał Grodzicki, Krzysztof Kiercz, Leandro, Maksymilian Banaszewski, Arkadiusz Górka (65. Piotr Marciniec), Krystian Getinger, Michał Janota (72. Tomasz Swędrowski), Mateusz Cholewiak, Dejan Dermanović (77. Szymon Przystalski).

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).
Żółte kartki: Sabala - Dermanović, Sadzawicki.