2017-11-07 09:11:49

Izolator poległ w meczu z Błękitnymi Ropczyce

Izolator Boguchwała dość niespodziewanie przegrał z drużyną prowadzoną przez byłego trenera biało-zielonych Andrzeja Szymańskiego 1-2 (1-1). Bramkę na wagę trzech punktów dla Błękitnych zdobył w 63. minucie spotkania Vasyl Hirka.

Już od pierwszych minut widać było, że nie jest to najlepszy dzień piłkarzy Izolatora. Gospodarze grali niemrawie i bez większego pomysłu. Goście natomiast wyszli bardzo zmotywowani, nie było dla nich straconej piłki. Praktycznie każda ich kontra sprawiała spore zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Miłosza Lewandowskiego

Już w 9. minucie potwierdzenie temu dał Bartłomiej Darłak, który wykorzyształ brak powrotu zawodników Izolatora po stałym fragmencie gry i ładnym uderzeniem wykończył kontratak swojej drużyny.

Zespół z Boguchwały w 28. minucie odpowiedział bramką Krzysztofa Szymańskiego. Napastnik gospodarzy dostał dobrą piłkę od Zbyszka Dąbka, nawinął jeszcze jednego z zawodników Błękitnych i mierzonym uderzeniem umieścił footbolówkę w siatce.

Po zdobytej bramce Izolator przeżywał chyba najlepszy okres w tym spotkaniu. Jednak nie przyniosło to rezultatu w postaci bramkowej. Druga częśc spotkania rozpoczęła się niemal identycznie jak ta pierwsza. Izolator próbował grać, a Błękitni groźnie kontrowali.

W 60. minucie Vasyl Hirka wbił przysłowiowy gwóźdź do trumny biało-zielonych. Po szybkiej kontrze swojej zespołu z najbliższej odległosci wepchnął piłkę do bramki. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 1-2, chociaż Lewandowski piłkę z bramki musiał wyciągać aż czterokrotnie. Dwa razy zawodnicy gości uderzali będąc na pozycji spalonej.

Zwycięstwo to pozwoliło Błękitnym opuścić strefę spadkową. Zespoł z Ropczyc ma na swoich koncie 16. punktów i zajmuje obecnie 13. lokatę.

Dla Izolatora pozostałe wyniki kolejki ułożyły się, zresztą nie pierwszy raz w tej rundzie, znakomicie. Biało-zieloni, którzy przed rozpoczęciem sezonu typowani byli jako murowany kandydat do awansu, nie zdobyli jednak żadnego punktu i obecnie do liderującego Rzemieślnika Pilzno tracą aż 9. oczek.

0-1 Darłak (7)
1-1 Szymański (27)
1-2 Hirka (60)

Izolator Boguchwała: Lewandowski - Gajdek (89. Lusiusz), Bogacz, Dąbek, Szkolnik, Cupryś, Kachniarz (52. Skała), Szczoczarz (70. Worosz (80. Domin)), Zieliński (70. Róg), Puc (60. Wilk), Szymański

Błękitn Ropczyce:  Kosiba - Siętoń, Baszczuk, Kozioł, Bonowicz (90. Przydział), Hirka (90. Kukla), Sulisz (90. Ochał), Kot, Orzech, Zawiślak (87. Saj), Darłak (89. Szela).

Sędzia: Jakub Pych (Dębica).