2017-10-22 10:25:59

Stal Mielec pewnie pokonała Chrobrego Głogów

Piłkarze Stali Mielec wygrali 3-0 z Chrobrym Głogów przełamując tym samym serię czterech spotkań bez zwycięstwa.

Mecz z Chrobrym Głogów był dla mielczan niezwykle ważnym pojedynkiem. Podpieczni Zbigniewa Smółki nie potrafili sięgnąć po trzy punkt w ostatnich czterech spotkaniach i bardzo potrzebowali tej wygranej. Cel udało się osiągnąć i to w świetnym stylu, bo Chrobry Głogów wciąż zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli.

Prowadzenie Stali Mielec już w piątej minucie dał Mateusz Cholewiak, który trafił do siatki głową po dośrodkowaniu Krystiana Getingera z rzutu rożnego. Chwilę później na 2-0 podwyższyć mógł sam "Getek", ale jego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce.

Koleiny gol dla mielczan padł kilka minut po przerwie. Autorem bramki na 2-0 był Piotr Marciniec. Kolejną asystę zaliczył Krystian Getinger.

Wynik spotkania ustalił nieco ponad 10 minut później Dejan Djermanović wykorzystując dogranie Mateusza Gancarczyka.

1-0 Mateusz Cholewiak (5)
2-0 Piotr Marciniec (51)
3-0 Dejan Djermanović (62)

Stal Mielec: Radosław Majecki - Dominik Sadzawicki, Rafał Grodzicki, Krzysztof Kiercz, Leandro, Mateusz Cholewiak (82. Konrad Misztal), Krystian Getinger (67. Przemysław Lech), Piotr Marciniec, Mateusz Gancarczyk (72. Tomasz Swędrowski), Maksymilian Banaszewski, Dejan Dermanović.

Chrobry Głogów: Anatoli Gospodinov - Michał Ilków-Gołąb, Seweryn Michalski, Przemysław Stolc, Karol Danielak, Jakub Bach, Marcel Gąsior, Maciej Kona, Mateusz Machaj (65. Damian Kowalczyk), Serhij Napolov (55. Łukasz Szczepaniak), Przemysław Trytko (65. Konrad Kaczmarek).

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).
Żółte kartki: Sadzawicki - Bach, Ilków-Gołąb, Napolov, Gąsior.
Widzów: 3024.