2017-10-01 10:10:42

Izolator Boguchwała rozbił Cosmos Nowotaniec

W spotkaniu 10. kolejki rozgrywek 4 ligi podkarpackiej Cosmos Nowotaniec podejmował na swoim terenie zawodzący jak narazie Izolator. Obyło się jednak bez niespodzianki, goście wrócili do Boguchwały z kompletem punktów.

Cosmos przegrał 1-5 (0-1), nie oznacza to jednak, że oddał ten mecz bez walki. Szczególnie w pierwszej części spotkania wysoko ustawił poprzeczkę gościom z Boguchwały.

Izolator od początku spotkania przejął inicjatywę, a Cosmos raz na jakiś czas odgryzał się kontrą. Mimo sporej przewagi gości, brakowało im albo ostatniego podania, albo dokładnego wykończenia.

W końcowej fazie pierwszej połowy Cosmosowi należał się także rzut karny. Arbiter główny tego spotkania, Pan Michał Szczybyło, pokazał jednak aby grać dalej.

Chwilę później Izolator strzelił bramkę. Długi przerzut świetnie przyjął Patryk Zieliński i podał do Patryka Roga. Napastnik gości pokonał bramkarza i po pierwszych 45. minutach Izolator skromnie prowadził.

W drugiej części spotkania na murawie pojawił się Kamil Rębisz, który ożywił grę swojej drużyny. W 50. minuce przeprowadził on świetny rajd prawą stroną murawy i wystawił piłkę do Roga, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki.

Cosmos szybko odpowiedział. W sporym zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Michał Szatkowski i głową wepchnął piłkę do siatki.

Kolejna bramka dla Izolacji padła w 62. minucie. Piękne prostopadłe podanie od Konrada Cuprysia na bramkę zamienił Łukasz Szczoczarz.

Osiem minut później hattricka skompletował Róg. Było to jedenaste trafienie tego zawodnika w obecnym sezonie. Na ten moment lepszy w lidze jest tylko Sebastian Sobolak (12 bramek).

W 85. minucie po bardzo ładnej kombinacyjnej akcji, do bramki gości trafił Rębisz. W doliczonym czasie gry solowy rajd Michała Worosza zakończył się faulem w polu karnym. Wykonujący jedenastkę Zbigniew Dąbek pomylił się jednak i mecz zakończył się wynikiem 1-5 (0-1).

Cosmos Nowotaniec - Izolator Boguchwała 1-5 (0-1)