2017-09-04 14:20:16

Granica Stubno bezradna w meczu z KS Wiązownica

Granica Stubno w piątym meczu sezonu 2017/2018 4 ligi podkarpackiej uległa KS-owi Wiązownica aż 0 do 5.

Beniaminek Granica Stubno podejmował dobrze dysponowany na początku tego sezonu zespół KS-u Wiązownica. Goście bez wątpienia byli faworytem, ale nikt nie spodziewał się, że wygrają aż tak wysoko.

Piewsze minuty spotkania nie zapowiadały tak wysokiego końcowego rezultatu. Zespół Granicy Stubno rozpoczął z dużym animuszem i w pierwszym kwadransie gry wydawał się być zespołem lepszym i bardziej walecznym

Jednak niedługo po upływie tego czasu to zespół z Wiązownicy zadał piewszy bolesny cios gospodarzom. Pozyskany przed tym sezonem wychowanek Orła Przeworsk Rafał Michalik w 18. minucie dał prowadzenie przyjezdnym z Wiązownicy.

Miejscowi się nie załamali i próbowali odpowiedzieć. Pokonać Bartłomieja Michałowicza próbowali Damian Mikulec wespół z Patrykiem Andreasikiem, ale bramkarz gości był górą.

Po kolejnym lepszym fragmencie gry Granicy Stubno znów padła bramka dla przyjezdnych. W 43. minucie meczu na 2-0 podwyższył Kacper Rop

Krótko po przerwie, bo w 52 minucie, było w zasadzie po meczu. Błąd w wyprowadzaniu piłki przez gospodarzy skutecznym kontratakiem zakończył Michał Daniel i goście prowadzili już trzema bramkami.

W tym momencie całkowicie pozbawieni wiary w odwrócenie losów spotkania i końcowy sukces piłkarze Granicy Stubno walczyli jedynie o honorowe trafienie.

KS Wiązownica jednak grał swoje i nadal atakował. W 72. minucie w zamieszaniu po rzucie rożnym w polu karnym Granicy najlepiej odnalazł się Krystian Halejcio, który podwyższył wynik spotkania na 4 do 0.

Gospodarze do końca walczyli o zdobycie chodźby jednej bramki, ale sytuacje Kamila Mikulca, Mateusza Śwista i Mariusz Błaszczyka nie przyniosły wymiernego efektu.

"Egzekucji" na miejscowych na dwie minuty przed końcem spotkania dokonał Kacper Rop, który ładnym trafieniem z prawej strony boiska pokonał Karola Wierzbickiego.

0-1 Rafał Michalik (18)
0-2 Kacper Rop (43)
0-3 Michał Daniel (52)
0-4 Krystian Halejcio (72)
0-5 Kacper Rop (88)

Granica Stubno: Wierzbicki - Styś, Wróbel, Klepacki, Hajduk (68. Gielarowski), K. Mikulec, Harłacz (46. Ozibko), D. Mikulec (60. Poszpur), Żoch (65. Błaszczyk), Chmielowski (83. K. Żoch), Andreasik (69. Świst).

KS Wiązownica: Michałowicz - Sokolenko, Kubas, Świst (38. Halejcio), Bartnik, Dziedzic, Fedor (46. Soczek), Michalik (80. Wójcik), Daniel (69. Gwóźdź), Pawlak, Rop.

Sędziował: Paweł Charchut Paweł (Rzeszów)
Żółte kartki: Klepacki, Ozibko - Halejcio.