2017-08-30 20:30:50

Resovia pokonała Unię Tarnów

Resovia pokonała Unię Tarnów w 5. kolejce 3 ligi gr. IV. Tarnowianie jednak zaprezentowali się przy ul. Wyspiańskiego 22 bardzo dobrze.

Przez pierwsze dwadzieścia minut nic się nie działo na boisku. Żaden zespół ani nie stworzył żadnej sytuacji.

Unia Tarnów objęła prowadzenie w 23. minucie za sprawą Roberta Witka.

Resovia dopiero po pół godzinie gry oddała pierwszy strzał na bramkę Unii, jego autorem był Przemysław Pyrdek.

Dzięwięć minut przed końcem pierwszej połowy Bartłomiej Buczek celnie dośrodkował na 5 metr bramki Unii Tarnów a piłkę w siatce umieścił Szymon Kaliniec.

W 60. minucie jeden z zawodników Unii Tarnów obejrzał drugi żółty a w konsekwencji czerwony kartonik. Wtedy Resovia ruszyła do bardziej zdecydowanych ataków.

Na kwadrans przed końcem meczu po rzucie rożnym, Damian Barszczak celnie strzelił głową i było 2-1.

W końcówce spotkania Unia przeważała, ale nie potrafiła wykorzystać swoich sytuacji i trzy punkty zostały na Podkarpaciu.

0-1 Robert Witek (23)
1-1 Szymon Kaliniec (36)
2-1 Damian Barszczak (73)