2017-08-04 20:00:54

Siarka Tarnobrzeg nie dała rady Radomiakowi

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg przegrali przed własną publicznością z Radomiakiem Radom 1-2 w meczu 2. kolejki rozgrywek 2 ligi.

Obydwa zespoły przystąpiły do tego spotkania z dużymi nadziejami po zwycięstwach w meczach pierwszej kolejki. Niestety dla miejscowych kibiców Radomiak wywiózł z Tarnobrzega komplet punktów.

Prowadzenie gościom dał w 51. minucie Brazylijczyk Leandro, który wykorzystał świetne dogranie jednego z kolegów po wzorowej kontrze. Kilka minut później Konrad Stępień dostał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko, przez co Siarka Tarnobrzeg musiała grać w osłabieniu.

W 73. minucie później niefortunną interwencją w obronie popisał się Kamil Radulj, który przypadkowo wyłożył piłkę Kamilowi Cupriakowi, a ten z bliska skierował ją do siatki.

Gracze Siarki Tarnobrzeg na szczęście odpowiedzieli bardzo szybko. Niespełna dwie minuty później po błędzie bramarza Radomiaka, który nie zdołał złapać piłke po dośodkowaniu kontaktowego gola zdobył Konrad Zaradny.

Niestety pięć minut później "kropkę nad i" postawił Jakub Rolinc i ostatecznie Radomiak zwyciężył 3-1.

0-1 Leandro (51)
1-1 Kamil Cupriak (73)
1-2 Konrad Zaradny (75)
1-3 Jakub Rolinc (80)

Siarka Tarnobrzeg: Karol Dybowski - Jan Grzesik, Dawid Kubowicz, Konrad Stępień, Piotr Witasik, Michał Dawidowicz, Mateusz Janeczko (54. Kamil Radulj), Mateusz Czyżycki (72. Dawid Witkowski), Grzegorz Płatek (85. Mateusz Wawrylak), Mateusz Broź, Krzysztof Ropski (61. Konrad Zaradny).

Radomiak Radomiak: Hubert Gostomski - Damian Jakubik, Martin Klabnik, Maciej Świdzikowski, Michał Grudniewski, Kamil Cupriak (74. Maciej Filipowicz), Matthieu Bemba, Adam Wolak, Simon Colina (66. Jakub Rolinc), Dariusz Brągiel (60. Peter Mazan), Leandro (70. Dawid Jabłoński).

Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce).
Żółte kartki: Witasik, Stępień - Mazan.
Czerwona kartka: Konrad Stępień (55, druga żółta).