2017-07-29 08:57:02

Stal Mielec wygrała z Ruchem Chorzów na inaugurację!

Stal Mielec rozpoczęła sezon 2017/2018 od wygranej ze spadkowiczem z Ekstraklasy. Mielczanie pokonali Ruch Chorzów 1-0.

W pierwszej połowie nie było wielu okazji bramkowych. Piłkarze Stal Mielec zagrali ostrożnie i trudno im się dziwić, bo rywalizowali w końcu ze spadkowiczem z Ekstraklasy.

Świerną okazję na gola przed przerwą miał Waldemar Gancarczyk, ale jego uderzenie trafiło w boczną siatkę. Groźnie główkował też Krzysztof Kiercz, ale jego strzał wyłapał Libor Hrdlicka.

Okazje po stronie Ruchu Chorzów mieli Maciej Urbańczyk i Michał Walski. Strzał tego pierwszego obronił jednak Radosław Majecki, a uderzenie drugiego - kiedyś zresztą zawodnika Stali Mielec - było niecelne.

<< Odbierz 10 zł za rejestrację w Fortunie. Bez wpłat! >>

Jedyny gol w tym spotkaniu padł tuż po zmianie stron. Początek drugiej odsłony był piorunujący, bo bramka padła w zaledwie 8. sekundzie! Dejan Dermanović zagrał piłkę na 15. metr do Łukasza Wrońskiego, a ten pokonał bramkarza Ruchu Chorzów.

Po objęciu prowadzenia podopieczni Zbigniewa Smółki poszli za ciosem i mieli kolejne okazje. Najlepszą w 63. minucie zmarnował Krystian Getinger, który nie zdołał wykorzystać rzutu karnego (bramkarz Ruchu Chorzów obronił).

Goście też mieli swoje szanse na wyrównanie. Idealną zmarnował w 68. minucie Miłosz Przybecki, który będąc sam na sam nieczysto trafił w piłkę.

Stal Mielec do końca nie dała się już zaskoczyć i na inaugurację zgarnęła jakże cenne trzy punkty. I to nie z bylem kim, bo 14-krotnym mistrzem Polski. Gratulacje!

1-0 Łukasz Wroński (46)
Stal Mielec: Radosław Majecki - Dominik Sadzawicki, Krzysztof Kiercz, Angel Granchov, Krystian Getinger, Łukasz Wroński (84. Dorian Buczek), Waldemar Gancarczyk, Piotr Marciniec, Edgar Bernhardt (54. Przemysław Lech), Mateusz Cholewiak, Dejan Dermanović (72. Maksymilian Banaszewski).

Ruch Chorzów: Libor Hrdlicka - Gracjan Komarnicki, Kacper Czajkowski, Miłosz Trojak, Adam Pazio, Miłosz Przybecki, Michał Walski (87. Paweł Starzyński), Maciej Urbańczyk, Bartosz Nowak, Kamil Słoma (67. Łukasz Siedlik), Jakub Arak (68. Artur Balicki).

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).
Żółte kartki: Getinger - Słoma.
Widzów: 5000.