2017-07-15 19:57:49

Dogrywka, rzuty karne i awans. Stal Rzeszów w I rundzie Pucharu Polski!

Ogromne emocje towarzyszyły meczowi rundy wstępnej Pucharu Polski pomiędzy Stalą Rzeszów a Olimpią Zambrów. Padło aż 6 bramek, w tym 4 w dogrywce, a o awansie gospodarzy zadecydowały rzuty karne.

Stal Rzeszów wyszła na prowadzenie w 50. minucie meczu po pięknym uderzeniu Wojciecha Reimana. Goście odpowiedzieli 20 minut później trafieniem Kamila Jackiewicza.

W regulaminowym czasie był remis 1-1 i o losach spotkania miała zadecydować dogrywka. Prawdziwe emocje dopiero się zaczęły.

W 97. minucie gola na 2-1 dla gospodarzy zdobył Sławomir Szeliga, ale kilka minut później Olimpia Zambrów znów odpowiedziała trafieniem Kamila Jackiewicza.

W 109. minucie niestety ten sam zawodnik skompletował hat-tricka i po raz pierwszy w tym meczu dał prowadzenie gościom.

Kiedy wydawało się, że Stal Rzeszów żegna się z Pucharem Polski, w 119. minucie, Wojciech Reiman zagrał na głowę Pavlo Hordiychuka, a ten wpakował piłkę do siatki.

W rzutach karnych emocje także były ogromne. Stal Rzeszów dwukrotnie miała okazję zwyciężyć, ale mylili się Sławomir Szeliga i Michał Lisańczuk (po wcześniejszych dwóch dobrych interwencjach Adama Wasiluka).

Wreszcie, w 9. serii rzutów karnych, Wojciech Zalewski nie trafił w bramkę. Gola na 7-6, i na wagę awansu, zdobył Jakub Zięba posyłając Stal Rzeszów do I rundy Pucharu Polski. Tam rzeszowianie zmierzą się z Miedzią Legnica (22/23 lipca).

Decydujący rzut karny Jakuba Zięby:

Stal Rzeszów S.A. vs Olimpia Zambrów, rzut karne. Gol na 7-6 Jakub Zięby dając awans gospodarzom! Brawo!

Opublikowany przez podkarpacielive.tv na 15 lipca 2017

Stal Rzeszów: Adam Wasiluk - Damian Skała, Rafał Kursa, Jakub Zięba, Kornel Kordas, Daniel Koczon (68. Michał Lisańczuk), Sławomir Szeliga, Wojciech Reiman, Pavoo Hordiychuk, Sebastian Brocki (77.    Maciej Maślany), Piotr Prędota (59. Michał Marczak).

Olimpia Zambrów: Piotr Czapliński - Wojciech Zalewski, Michał Kuczałek, Łukasz Gryko, Łukasz Grzybowski, Michał Hryszko, Mateusz Butkiewicz (90. Patryk Koncewicz), Łukasz Piłatowski, Mateusz Jastrzębski (115. Maciej Dębek), Przemysław Jastrzębski, Kamil Jackiewicz.

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin). Żółte kartki: Skała, Szeliga, Kordas, Reiman - Butkiewicz, Zalewski, Czapliński, M. Jastrzębski, Dębek.