2017-06-12 12:21:09

4 liga: Zwycięski remis Błękitnych Ropczyce, porażka Orła Przeworsk

Błekitni Ropczyce zremisowali 1-1 z Polonią Przemyśl i są pewni utrzymania. Orzeł Przeworsk przegrał z Rzemieślnikiem Pilzno i wszystko wskazuje na to, że przyszły sezon spędzi w klasie okręgowej. Mistrz ligi, Wólczanka Wólka Pełkińska, tylko zremisował z KS Wiązownica.

Ostatnią kolejkę 4 ligi podkarpackiej zaplanowano na sobotę 10 czerwca na godz. 17. Wcześniej, bo w piątek, Sokół Sieniawa ograł zdegradowany już od kilku miesięcy Start Pruchnik.

Dla Sokoła gole strzelali Sebastian Padiasek, Wojciech Tołpa i Dawid Czyrny. Natomiast ostatnią bramkę w 4 lidze dla Startu zdobył Maciej Mikłasz.

To był przedsmak prawdziwych emocji, które czekały na nas w sobotę. W korespondencyjnym pojedynku o ligowy byt walczyły ekipy Orła Przeworsk i Błękitnych Ropczyce. Ci pierwsi mierzyli się z LKS Pisarowce na wyjeździe i ulegli im 1-2 chociaż do przerwy było 1-0 po golu Mateusza Śwista z 30. minuty spotkania. Tuż po zmianie stron do wyrównania doprowadził Sylwester Sikorski, a zwycięski gol padł w samej końcówce.

Natomiast Błękitni Ropczyce grali z Polonią Przemyśl i do utrzymania wystarczał im remis. Już w 4. minucie Mariusz Wiktor strzelił pierwszą bramkę dla miejscowych, a do wyrównania doprowadził Mateusz Kalawski po godzinie gry.

Orzeł Przeworsk najprawdopodobniej od nowego sezonu będzie grał na piątym froncie, bo Cosmos Nowotaniec spadł z rozgrywek 3 ligi.

W innym meczu Wólczanka Wólka Pełkińska zremisowała 2-2 z KS Wiązownica. Gospodarze przegrywali już 0-2 po golach Adriana Mołdocha i Macieja Sobczaka, ale do remisu doprowadził Maciej Lech strzelając dwa gole.

Wisłok Wiśniowa uległ Piastowi Tuczempy 0-1 po bramce Karola Woty z rzutu karnego w 88. minucie. Zdegradowani już Czarni Jasło przegrali z Głogovią Głogow Malopolski 0-1 po golu Marcina Dudka.

Rzemieślnik Pilzno znokautował Sokół Nisko 5-0. Bramki strzelali Damian Wolański, Szymon Adamski, Konrad Fryś, Kacper Bała i Adrian Ślęzak.

Stal Gorzyce natomiast pokonała Igloopol Dębica 3-1. W pierwszym kwadransie dwie bramki strzelił Grzegorz Szymanek, kontaktowego gola dla gości zdobył Bartosz Draguła. Ten sam zawodnik został wykluczony z gry tuż przed przerwą. Czerwoną kartką ukarany został również Kamil Idec (Stal Gorzyce). Wynik meczu ustalił Mateusz Leśniowski.

Izolator Boguchwała rozgromił na wyjeździe Stal Nowa Dęba 5-1. Po dwa trafienia zaliczyli Łukasz Szczoczarz i Patryk Róg, a jedną bramkę dołożył Krzysztof Szymański. Honorowego gola dla Stali zdobył Kamil Rębisz.