2017-06-05 15:33:16

3 liga gr. IV: Wygrane Stali i Resovii, trzy punkty Motoru i Garbarni. Status quo w walce o awans

Stal Rzeszów pokonała 3-0 Podhale Nowy Targ. Resovia wygrała w Oświęcimiu z Sołą. Garbarnia wygrała z Karpatami Krosno, a Motor Lublin pokonał Unię Tarnów.

Stal Rzeszów pokonała Podhale Nowy Targ 3-0. Wynik spotkania otworzył Kacper Drelich w 22. minucie, a po przerwie dołożył drugą bramkę. Wynik meczu ustalił Maciej Maślany pięć minut przed końcem. Stal Rzeszów wykorzystała potknięcie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i przesunęła się na 3. pozycję w ligowej tabeli.

KSZO zremisował bezbramkowo mecz z Wierną Małogoszcz i tak samo jak Stal zeszów stracił już szansę na awans do 2 ligi.

Resovia pokonała na wyjeździe Sołę Oświęcim w stosunku 1-0. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Szymon Kaliniec w 31. minucie spotkania. Mecz był bardzo ostry, obie drużyny kończyły go po 10. Najpierw drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Dariusz Frankiewicz z Resovii, a cztery minuty później Dawid Dynarek ujrzał bezpośrednią czerwoną kartkę.

Garbarnia Kraków pokonała 2-0 Karpaty Krosno. Najpierw Krzysztof Kalemba zdobył bramkę pewnie wykorzystując rzut karny w 35. minucie a później Michał Kitliński ustalił wynik spotkania na 2-0.

Motor Lublin pewnie pokonał Unię Tarnów, dopingowaną przez Garbarnie Kraków. W 33. minucie Patrtyk Szysz otworzył wynik meczu, następnie trzy minuty później Artur Gieraga podwyższył, a później ustalił wynik spotkania na 3-0.

JKS Jarosław niespodziewanie przegrał z MKS Trzebinia/Siersza 1-2. Jarosławianie prowadzli po 10 minutach 1-0, gdy bramkę zdobył Daniel Kmak. Pięć minut po przerwie Dariusz Gawęcki zdobył wyrównującego gola i gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów to Marek Mizia strzelił zwycięską bramkę dla MKS-u.

Cosmos Nowotaniec poległ z Orlętami Radzyń Podlaski 0-3. Do przerwy nic nie zwiastowało takiego rozstrzygnięcia, jednak zaraz po rozpoczęciu drugiej częsci gry Mateusz Olszak zdobył dwie bramki a wynik meczu ustalił Piotr Zmorzyński w 88. minucie gry.

W ostatnim meczu 32. serii gier Podlasie Biała Podlaska zremisowalo bezbramkowo z Avią Świdnik.