2017-05-29 13:48:29

Klasa O Rzeszów. Remis Wisloka Strzyżów, zwycięstwo Sawy Sonina, Strumyka Malawa rozgromił

Wisłok Strzyżów uratował remis z Błażowianką w doliczonym czasie gry (fot. Tomacz Ciombor / archiwum)
Wisłok Strzyżów zremisował mecz z Błażowianką Błażowa, skromne zwycięstwo odnieśli piłkarze Sawy Sonina nad KS-em Stobierna. Wysoko swoich rywali pokonali zawodnicy Strumyka Malawa, Bratka Bratkowice i Korony Rzeszów.

Niecodzienny przebieg miał mecz Wisłoka Strzyżów z Błażowianką Błażowa. Do przerwy nie było bramek, ale tego, co wydarzyło się po przerwie lepiej nie wyreżyserował by nawet sam Alfred Hitchcock ;)

W 54. bramkę dla lidera ze Strzyżowa strzelił Patryk Mendoń i Wisłok wydawał się kontrolować przebieg spotkania. Jednak pięć minut przed końcem meczu Wojciech Kruczek zdobył bramkę wyrównującą. Ten sam zawodnik niespełna cztery minuty później strzelił gola na 2-1 dla gości i sensacja wisiała w powietrzu.

Honor Wisłoka Strzyżów uratował Paweł Pałys, którzy zdobył wyrównującą bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu i zamiast sensacji mieliśmy tylko niespodziankę.

Z takiego obrotu sprawy cieszyli się włodarze Sawy Sonina, którzy wykorzystali potknięcie Wisłoka i wygrali swój mecz 1-0 z KS Stobierna. Bramkę dla gospodarzy strzelił Jakub Baran.

Korona Rzeszów pewnie pokonała Iskrę Jawornik Polski. Pierwszą bramkę w meczu zdobył piłkarz Iskry Grzegorz Pawełek. Po pierwszej połowie mieliśmy remis po golu Wojciecha Smalarza.

Po przerwie hat-trickiem popisał się doświadczony piłkarz Korony 40-letni Tomasz Zieliński, a jedną bramkę dorzucił Bartosz Kozicki i mecz zakończył się wygraną gości w stosunku 5-1.

Strumyk Malawa pewnie pokonał Astrę Medynie Głogowska 7-1, natomiast Bratek Bratkowice wygrał z Gromem Handzlówka 4-1.

1-0 Patryk Medoń (54)
1-1 Wojciech Kruczek (85)
1-2 Wojciech Kruczek (89)
2-2 Paweł Pałys

Wisłok Strzyżów: Zimny - Durek, Kwaśniczko, Mendoń, Draga, Rusin (71. Pałys), Szyszka, Grodzki (74. Piechowiak), Włodyka, Krok, Baran

Błażowianka Błażowa: Jamrozik - Łyszczarz, Ostafiński, Serwatka, Sobkowicz, P. Kruła, (63. Kuśnierz), Rzepecki, M. Kruła, P. Kanach, Kamas, W. Kruczek