2017-05-20 18:56:09

Dramatyczny mecz w Wólce Pełkińskiej. Wólczanka grała w dziewiątkę, ale wywalczyła awans! Jest powrót do III ligi!

Krzysztof Pietluch (na zdjęciu z prawej) strzelił zwycięskiego gola dla Wólczanki i wspólnie z drużyną może świętować awans do III ligi (fot. Patryk Górecki / archiwum)
Piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska wygrali 2-1 z Igloopolem Dębica pieczętując tym samym już teraz awanso do 3 ligi gr. IV.

To nie był łatwy mecz dla podopiecznych Grzegorza Sitka. Zespół z Wólki Pełkińskiej wyszedł wprawdzie na prowadzenie już w 15. minucie po trafieniu Marka Gwoździa (świetną asystę zaliczył Volodymyr Khorolskyi), ale później było coraz trudniej.

W 28. minucie czerwoną kartką ukarany zostął Tomasz Walat, który sfaulował jednego z zawodników Igloopolu Dębica we własnym polu karnym.

Arbiter wskazał na rzut karny, który na gola niedługo później zamienił Dawid Szczepanik.
Wólczanka Wólka Pełkińska pomimo gry w osłabieniu miała przewagę i kolejne okazje na gole. W 42. minucie idealną szansę zmarnował Krzysztof Pietluch, który nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz Igloopolu obronił). Do przerwy był remis.

Po zmianie stron gospodarze nie odpuszczali i w końcu dopieli swego. 30 minut przed końcem po rzucie rożnym piłką do siatki wbił Krzysztof Pietluch dając prowadzenie Wólczance. Kolejną asystę zaliczył dobrze spisujący się w tym meczu Volodymyr Khorolskyi.

Kilka minut później z boiska wyrzucony został Maciej Lech, który zobaczył drugi żółty kartonik. Lider musiał radzić sobie w dziewiątkę, ale nie popełnił już błędu i dowiózł korzystny rezultat do końca.

Tym samym podopieczni Grzegosza Sitka na cztery kolejki przed końcem zapewnili sobie awans do 3 ligi. W ligowej tabeli mają już 16 punktów przewagi nad Izolatorem Boguchwała, który nawet wygrywając wszystkie mecze mógł zdobyć tylko 15 "oczek".