2017-05-07 18:10:10

Głogovia Głogów Małopolski pokonała Izolator Boguchwała w thrillerze. 9 goli!

Mateusz Dec (na zdjęciu czwarty od lewej) był jedny z bohaterów spotkania z Izolatorem Boguchwała. Zaliczył gola i trzy asysty (fot. archiwum)
Głogovia Głogów Małopolski pokonała Izolator Boguchwała 5-4. Kibice w Zaczerniu, gdzie swoje mecze rozgrywa Głogovia, obejrzeli doskonały mecz.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków Głogovii Głogów Małopolski. Już w 33. minucie gry wynik meczu otworzył Kamil Kawa i dał gospodarzom prowadzenie.

Cztery minuty później ten sam zawodnik podwyższył na 2-0. Wykorzystał on doskonałe podanie Mateusza Deca.

Izolator Boguchwała, aktualny wicelider rozgrywek, wydawał się zamroczony stratą dwóch bramek, a już w 41. minucie Mateusz Dec podwyższył na 3-0.

Po przerwie podopieczni Andrzeja Szymańskiego ruszyli do odrabiania strat. Nadzieję na korzystny wynik gościom dał Patryk Róg. Gola 3-1 zdobył w 49. minucie.

Zaledwie kilka minut później Patryk Zieliński strzelił kolejną bramkę dla "Izolacji" i zrobiło się 2-3. Goście nie zamierzali się zatrzymywać i w ciągu następnych kilku minut doprowadzili do wyrównania za sprawą Patryka Roga.

To był jednak dopiero początek emocji. W 72. minucie hat-tricka skmpletował Kamil Kawa i Głogovia Głogów Małopolski znów była na prowadzeniu.

Za wygraną jednak nie chcieli dać piłkarze Izolatora Boguchwała, którzy ponownie doprowadzili do remisu. Stało się to za sprawą Łukasza Szczoczarza, który pewnie wykorzystał rzut karny na kwadrans przed końcem spotkania.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem Paweł Kmuk zdobył zwycięską bramkę dla Głogovii Głogów Małopolski w 82. minucie gry.

Gospodarze zdobyli bardzo ważne trzy punkty i sprawili sporą niespodziankę fundując przy okazji świetne widowisko kibicom. Szczególne brawa należą się Kamilowi Kawie, który zdobył trzy gole, oraz Mateuszowi Decowi, który strzelił bramkę i zanotował aż trzy asysty.
1-0 Kamil Kawa (33)
2-0 Kamil Kawa (37)
3-0 Mateusz Dec (41)
3-1 Patryk Róg (49)
3-2 Patryk Zieliński (53)
3-3 Patryk Róg (56)
4-3 Kamil Kawa (72)
4-4 Łukasz Szczoczarz (76-karny)
5-4 Paweł Kmuk (82)

Głogovia Głogów Małopolski: Albrycht - Kadłubkiewicz, Bednarz, Wiącek, Chmiel, Opoń, Kmuk Worosz Kawa (88. Codello), Dec (82. Krępa), Dudek.

Izolator Boguchwała: Lewandowski - Bogacz, Gajdek (85. Puc), Kozicki (80. Brogowski), Szkolnik, Szczoczarz, Cupryś (70. Kachniarz), Tarasenko (70. Szymański), Zieliński, Domin (80. Lusjusz), Róg.

Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola).