2017-05-07 15:25:52

Karpaty Krosno zremisowały wygrany mecz z Sołą Oświęcim

Karpaty Krosno zremisowały z Sołą Oświęcim w meczu 28. kolejki 3 ligi gr. IV. Wyrównująca bramka dla Soły padła w 83. minucie gry. Karpaty nie wykorzystały wielu okazji.

Od początku meczu sporą przewagę uzyskały Karpaty Krosno. Podopieczni Adama Fedoruka stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, ale bramka padła dopiero pod koniec drugiego kwadransa.

Prowadzenie Karpatom Krosno dał w 27. minucie Daniel Pawlak. Wykorzystał on dośrodkowanie Mateusza Kantora z rzutu wolnego i z najbliższej odległosci strzelił do bramki Dawida Gargasza.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, chociaż Karpaty zdominowały mecz, a Soła Oświęcim była jakby nieobecna.

W drugiej połowie mecz się wyrównał i obydwa zespoły miały swoje okazje. W 82. minucie Konrad Furtak strzelił tuż obok słupka Mariusza Stępnia i dał ostrzeżenie gościom.

Chwilę póżniej wyrównującą bramkę dla Soły Oświęcim zdobył Wojciech Jamróz. Wykorzystał on dośrodkowanie Sebastiana Janika i w 83. minucie na stadionie w Oświęcimu było 1-1.

Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Karpaty Krosno mogły i powinny strzelić zwycięską bramkę. Doskonałej sytuacji nie wykorzystał jednak Roman Stepankov, który zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i w konsekwencji został zablokowany.

0-1 Pawlak (27)
1-1 Jamróz (83)

Soła Oświęcim: Gargasz – Kasolik, Dynarek, Wadas, Jamróz, Gleń (80. Furtak), Wawoczny (70. Turczyński), Janik, Hałgas, Knapik, Czapla (63. Snadny).

Karpaty Krosno: Stępień – Krupa, Kołodziej, Pawlak, Kantor, Skiba, Mordec (56. Dąbek), Buszta, Kuliga, Stepankov, Cempa (75. Paszek).

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin).
Żółta kartka: Wadas.