2017-05-06 18:31:50

Stal Mielec słabsza od Podbeskidzia Bielsko-Biała

Stal Mielec przegrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała.
Stal Mielec przegrała przed własną publicznością z rozpędzonym Podbeskidziem Bielsko-Biała. Mecz zakończył się wynikiem 0-1.

Piłkarze mieleckiej drużyny zaczęli z dużym animuszem. W pierwszych minutach świetną okazję na gola miał Vasil Panayotov, ale jego strzał obronić zdołał Rafał Leszczyński.

W miarę upływu minut rosła jednak przewaga gości, którzy stwarzali sobie kolejne sytuacje bramkowe. Okazje mieli kolejno Bartosz Jaroch, Nermin Haskić czy też Tomasz Podgórski.

Gol dla Podbeskidzia Bielsko-Biała padł w 29. minucie. Łukasz Sierpina zagrał do Łukasza Hanzela, a ten plasowanym strzałem po ziemi dał gościom prowadzenie.

Po zmianie stron gracze Stali Mielec wzięli się za odrabianie strat i mocno przycisnęli. Szansę na wyrównanie miał Szymon Sobczak, ale będąc w sytuacji sam na sam zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i stracił piłkę.

Gospodarze w końcu dopięli swego i zdołali trafić do siatki. Gola strzelił Krzysztof Drzazga, ale arbiter dopatrzył się spalonego i bramki nie uznał.

Podopieczni Zbigniewa Smółki niestety musieli pogodzić się z porażką. Goście natomiast przedłużyli świetną serię i są niepokonani już od dziewięciu spotkań.

0-1 Łukasz Hanzel (29)

Stal Mielec: Tomasz Libera - Dominik Sadzawicki (87. Piotr Głowacki), Krzysztof Kiercz, Boris Milekić, Krystian Getinger, Szymon Sobczak, Piotr Marciniec (75. Dorian Buczek), Vasil Panayotov, Kamil Radulj, Krzysztof Drzazga (75. Robert Sulewski), Aleksandar Kolev.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Rafał Leszczyński - Robert Gumny, Jozef Piacek, Mariusz Magiera, Paweł Moskwik - Bartosz Jaroch (69. Jozef Dolný), Łukasz Hanzel, Michał Janota (77. Szymon Lewicki), Tomasz Podgórski (69. Adam Deja), Łukasz Sierpina, Nermin Haskić.

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).
Żółte kartki: Panajotov - Podgórski.
Widzów: 3458.