2017-04-22 20:02:00

Stal Mielec zremisowała z GKS-em Katowice. Fatalny błąd Tomka Libery

Stal Mielec zremisowała u siebie z GKS-em Katowice w meczu 27. kolejki 1 ligi. W spotkaniu tym padło aż 6 goli. Mielczanie mogli wygrać, gdyby nie fatalny błąd Tomasza Libery w końcówce.

Piłkarze Stali Mielec wyszli na prowadzenie już w 7. minucie spotkania po trafeniu Szymona Sobczaka. Futbolówkę zgrał mu Aleksandar Kolev.

Kilkanaście minut później z boiska wyleciał Oliver Praznovsky, który ostro sfaulował strzelca pierwszego gola dla mielczan i GKS Katowice musiał radzić sobie w dziesiątkę.
Wykorzystała to Stal Mielec, która w 40. minucie zdobyła drugiego gola. Kolejne raz asystę zaliczył Aleksandar Kolev, a piłkę w bramce gości umieścił Krystian Getinger. Do przerwy Stal Mielec prowadziła 2-0.

Po zmianie stron do ostrych ataków ruszyli goście. Już w 48. minucie meczu kontaktowego gola dla GKS-u Katowice zdobył Tomasz Foszmańczyk, który pewnym strzałem z rzutu karnego pokonał Tomasza Liberę.

Kwadrans później mieleckiej publiczności przypomniał się Andreja Prokić, były piłkarz klubu z ul. Solskiego. Po zamieszaniu pod bramką Stali piłka trafił do Serba, który przechytrzył bramkarza gospodarzy przerzucając piłkę nad jego głową.

W 71. minucie wreszcie na swoim koncie gola zapisał rozgrywający świetne spotkanie Aleksandar Kolev. Bułgar najpierw sam uderzał na bramkę katowiczan, a później dobił strzał Krzysztofa Kiercza znów dając prowadzenie Stali Mielec.

To nie był jednak koniec emocji w tym spotkania. Piłkarze GKS-u Katowice zdobyłali jeszcze doprowadzić do wyrównania. Niestety źle przy tym golu zachował się Tomasz Libera, który wypuścił piłkę z rąk we własnym polu karnym. Jego błąd wykorzystał Mikołaj Lebedyński dając wyrównanie gościom.

1-0 Szymon Sobczak (7)
2-0 Krystian Getinger (41)
2-1 Tomasz Foszmańczyk (48)
2-2 Andreja Prokić (63)
3-2 Aleksandar Kolev (71)
3-3 Mikołaj Lebedyński (83)

Stal Mielec: Tomasz Libera - Dominik Sadzawicki, Sebastian Zalepa, Krzysztof Kiercz, Boris Milekić (77. Robert Sulewski) - Szymon Sobczak (84. Przemysław Lech), Piotr Marciniec, Vasil Panayotov, Kamil Radulj (58. Dorian Buczek), Krystian Getinger - Aleksandar Kolev.

GKS Katowice: Sebastian Nowak - Alan Czerwiński, Mateusz Kamiński, Oliver Práznovský, Adrian Frańczak (80. Mikołaj Lebedyński) - Kamil Jóźwiak (46. Damian Garbacik), Bartłomiej Kalinkowski (46. Łukasz Pielorz), Łukasz Zejdler, Andreja Prokić, Tomasz Foszmańczyk - Grzegorz Goncerz

Żółte kartki: Milekić, Getinger, Sadzawicki - Zejdler, Pielorz, Kamiński, Goncerz, Nowak.
Czerwona kartka: Práznovský (20, za faul)