2017-04-22 18:02:10

Siarka Tarnobrzeg wygrała z Polonią Warszawa

Właśnie po tej akcji Siarka Tarnobrzeg strzeliła zwycięską bramkę.
Piłkarze Siarki Tarnobrzeg wygrali 1-0 z Polonią Warszawa w sobotnim meczu 2 ligi.

Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie już w 12. minucie meczu. Groźnie uderzał Michał Żebrakowski, ale jego strzał zdołał obronić Mateusz Tobjasz.

Kilkanaście minut później świetną okazję dla Siarki Tarnobrzeg miał Daniel Koczon, ale ponownie na posterunku był bramkarz Polonii Warszawa.

W 27. minucie "Siarkowcy" powinni prowadzić, bo mieli rzut karny. W polu karnym faulowany był Marcin Stefanik. Do jedenastki podszedł samo poszkodowany, ale niestety bramkarz "Czarnych Koszul" wyczuł jego intencje i zdołał obronić.

Upragniona bramka dla miejscowych padł 10 minut później. Po centrze z rzutu wolnego piłkę głową uderzył Radosław Sylwestrzak i było 1-0.

W drugiej połowie kolejne okazje dla miejscowych mieli m.in. HubertTomalski czy Krzysztof Ropski, ale brakowało im precyzji. Swoje okazje mieli też gracze Polonii Warszawa, ale ostatecznie nie udało im się zdobyć gola i to Siarka sięgnęła po komplet punktów.

1-0 Radosław Sylwestrzak (37)

Siarka Tarnobrzeg: Karol Dybowski - Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Radosław Sylwestrzak, Dawid Witkowski, Daniel Koczon, Marcin Stefanik, Grzegorz Płatek (90. Tomasz Przewoźnik), Mateusz Czyżycki (71. Marcin Stromecki), Hubert Tomalski (63. Konrad Zaradny), Michał Żebrakowski (65. Krzysztof Ropski).

Polonia Warszawa: Mateusz Tobjasz (55. Marcin Marcinkowski), Marcin Bochenek, Rafał Zembrowski, Daniel Choroś, Grzegorz Wojdyga, Bartosz Wiśniewski, Piotr Ćwik, Piotr Kosiorowski, Mariusz Marczak, Marcin Kluska (55. Cezary Sauczek), Krystian Pieczara (66. Daniel Gołębiewski).

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).
Żółte kartki: Czyżycki, Tomalski, Grzesik, Ropski, Stefanik - Ćwik, Wojdyga, Choroś, Marczak, Gołębiewski.