2017-04-15 13:09:31

Błękitni Ropczyce wypunktowali Start w Pruchniku

W Wielką Sobotę Błękitni Ropczyce wygrali 3-1 w wyjazdowym meczu ze Startem Pruchnik. Było to spotkanie 23. kolejki 4 ligi podkarpackiej.

Miejscowi w tym sezonie zdobyli zaledwie dwa punkty i w starciu z Błękitnymi Ropczyce także nie byli faworytami.

Goście bardzo szybko osiągnęli wyraźną przewagę. Pierwszego gola w tym meczu zdobył w 18. minucie Bartłomiej Rogala.

Na kolejne trafienia dla Błękitnych Ropczyce nie trzeba było jednak długo czekać. W 32. minucie na 2-0 podwyższył Szymon Piwowar, a kilka minut później trzecią bramkę dla przyjezdnych strzelił Mariusz Wiktor z rzutu karnego.

Jedyny gol dla Startu Pruchnik padł w 70. minucie po uderzenie Wiktora Jabłońskiego, także z rzutu karnego.

Start Pruchnik kończył ten mecz w dziesiątkę po tym, jak w 89. minucie czerwoną kartką ukarany został Waldemar Znamieńczyków (za drugą żółtą).

0-1 Bartłomiej Rogala (18)
0-2 Szymon Piwowar (32)
0-3 Mariusz Wiktor (35-karny)
1-3 Wiktor Jabłoński (70-karny)

Czerwona kartka: Znamieńczyków (89, druga żółta)