2017-03-26 08:37:27

Wojciech Białek załatwił Karpaty Krosno. Avia wygrała 2-1

Piłkarze Avii Świdnik pokonali Karpaty Krosno 2-1 w kolejnym meczu 3 ligi grupy IV. Dwa gole zdobył doświadczony Wojciech Białek.

Pierwszy gol dla Avii Świdnik padł już w 8. minucie spotkania. Wojciech Białek dostał piłkę za plecy obrońców i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Mariusza Stępnia.

Pół godziny później po rajdzie Adriana Buszty piłkę dostał Dawid Cempa i doprowadził do wyrównania. Wydawało się, że Karpaty Krosno mogą w tym meczu zdobyć choćby punkt.

Niestety zaledwie trzy minuty później znów dał o sobie znać Wojciech Białek. Doświadczony snajper Avii po raz drugi tego dnia pokonał bramkarza Karpat.

W drugiej połowie "Karpaciarze" mocno naciskali rywali próbując odrobić straty. Podkarpacki zespół częściej był przy piłce i prowadził grę, ale brakowało mu pomysłu na skuteczne wykończenie akcji i trzy punkty zostały w Świdniku.

1-0 Wojciech Białek (8)
1-1 Dawid Cempa (38)
2-1 Wojciech Białek (41)

Avia Świdnik: Gieresz - Kazubski, Mazurek, Maciejewski, Herda, Szymala, Mroczek (90. Starok), Piekarski, Czułowski, Dykyy (46. Bogusz, 85. Wołos), Białek.

Karpaty Krosno: Stępień - Kantor, Kołodziej, Dąbek, Paszek, Buszta, Mordec, Skiba, Kuliga, Stepankow, Cempa.

Sędziował: Mariusz Kwiatek (Chełm).
Żółte kartki: Mazurek, Herda, Mroczek, Szymala, Czułowski (Avia)