2017-03-25 19:21:30

Stal Rzeszów pokonała Orlęta Radzyń Podlaski i znów jest w grze o awans

Piłkarze Stali Rzeszów wygrali z Orlętami Radzyń Podlaski 2-1 i dzięki potknięciom rywali wróciła do gry o awans do 2 ligi.

Przed sobotnim spotkaniem Stal Rzeszów do pierwszego w tabeli KSZO Ostrowiec Świętokrzyski traciła aż 11 punktów.

Dziś przewaga ta stopniała o trzy "oczka", bo biało-niebiescy pokonali Orlęta Radzyń Podlaski, a lider niespodziewanie przegrał u siebie z JKS-em Jarosław. Punkty straciłą także Resovia, więc "Stalowcy" awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Dodatkowo cały czas mają do rozegrania o jeden mecz więcej niż rywale.

W starciu z Orlętami podopieczni Bohdana Bławackiego, który zadebiutował na ławce trenerskiej Stali Rzeszów, wyszli na prowadzenie w 22. minucie. Właśnie wtedy na listę strzelców wpisał się Kacper Drelich.

Kilkanaście minut później na 2-0 dla Stali podwyższył Arkadiusz Gil i do przerwy rzeszowianie prowadzili dwiema bramkami.

W 51. minucie kontaktowego gola dla Orląt Radzyń Podlaski strzelił wprawdzie Wojciech Gęborys, ale goście nie zdołali strzelić więcej bramek i trzy punkty zostały w Rzeszowie.

1-0 Kacper Drelich (22)
2-0 Arkadiusz Gil (36)
2-1 Wojciech Gęborys (51)

Stal Rzeszów: Adam Wasiluk - Damian Skała, Kacper Drelich, Jakub Zięba, Oleg Kvych (66. Sebastian Brocki), Ernestas Pilypas (46. Maciej Maślany), Arkadiusz Gil (90. Damian Bożek), Sławomir Szeliga, Wojciech Reiman, Paweł Giel (79. Jakub Więcek), Piotr Prędota.

Orlęta Radzyń Podlaski: Krzysztof Stężała - Sebastian Wrześinski, Adrian Zarzecki, Krystian Stolarczyk, Patryk Szymala, Wojciech Gęboys, Rafał Borysiuk, Arkadiusz Kot, Karol Rycaj, Damian Iwańczuk (69' Mateusz Konaszewski), Karol Kalita.

Sędziował: Kamil Adamski (Ostrowiec Świętokrzyski)
Żółte karki: Pilypas, Gil - Zarzecki, Kot.

Tabela 3 ligi, gr. IV:

Dlaczego murzyn nie zagrał dzisiaj z Orlętami? W ataku Stali nic się nie działo. Prędi niestety 35 lat... w takim wieku z napastnika trenerzy robią obrońcę żeby jeszcze sobie dograł z rok albo dwa. Muszą być jakieś zmiany bo w ataku Stali jest padaka.

Karpaty 2017-03-25 19:49:49

jedna wygrana wiosny nie czyni poza tym Rdza Rzeszów ledwo ledwo jedną bramką wygrała z jedną z najsłabszych drużyn w lidze. Także Rdza do żadnej gry nie wróciła bo w kolejnym meczu znowu porażka

zks kibic 2017-03-25 19:55:34

Kiepska gra panowie - atak 0 - motoryka 2 - ambicja jedyny+. Jedyne usprawiedliwienie ciężka murawa. Pewnie w nogach zostało. Na plus można jeszcze zaliczyć występ młodzieżowców. Trenować i słuchać doswiadzczonych z drużyny.

xyz 2017-03-25 19:56:22

Ty Karpaciarz a jak tam dziś Twojej wspaniałej drużynie poszło????Hmmmmmm ????

mnbvcx 2017-03-25 19:56:22

Czarni Jasło - światło dla was zgasło! Nie podszywaj się bo Karpaciarza jesielski dziadu.

Madafaka 2017-03-25 23:29:07

Dużo zdenerwowania i niepewnych zagrań pilkarzy Stali a wynika to z jakis braków w przygotowaniu w zimie. Niektórzy pilkarze jak np nr 4 biegali jakby mieli 50kg przywiazane na sznurku do pasa. Atak dosłownie na zero, nic z przodu nie grali. Kto tu popełnił błędy w przygotowaniu? Madafaka

Postronny Obserwator 2017-03-26 10:37:08

Ok wygrana ,ale trzeba się nastawić na mecze z KSZO i Garbarnią i mecz derbowy. Wygrana z Orlętami 2-1 to niezbyt wielki powód do dumy.

~anonim 2017-03-26 12:35:37

Na Stal młodzież już nie chodzi? Ani młyna ani flag....

Obiektywny 2017-03-26 19:53:40

Był Krakowiak w bramce była pewność w defensywie, z Wasilukiem Stal nie osiągnie nic, brać jakiegoś młodego bramkarza z juniorów niech sie ogrywa, patrzcie ile drużyn ogrywa swoich młodych bramkarzy wychowanków

Kibic 2017-03-27 19:25:31

Do Obiektywny ! Ile razy na meczach byłeś? Każdy chce i sobie tego życzy żeby stal wygrywala wysoko i do zera. Człowieku liczą sie pkt. Począwszy od bramki do Wasiluk jest jednym z najlepszych bramkarzy w lidze a przykrylby Ciebie czapką, Zięba drelich pilypas skala mecz na duży plus , Szeliga i reiman profesorowie , fakt słabiutko z przodu ale Predota zamknie mam nadzieję usta co niektórym niedowiarkom. Panowie jestem z wami na dobre i na zle a Ty obiektywny ujawnij się a nie cwaniakujesz w taki sposób