2017-03-19 15:01:17

Osłabiona Stal Mielec wywalczyła cenny punkt w Bytowie

Pierwszoligowa Stal Mielec zremisowała 2-2 w Bytovie. W starciu z Bytovią mielczanie długo grali w osłabieniu i gonili wynik, ale udało im się uratować punkt.

Jako pierwsi do ataków ruszyli gospodarze, ale to Stal Mielec cieszyła się z gola. W 17. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego przymierzył Aleksandar Kolev dając prowadzenie mielczanom. Do przerwy podkarpacki zespół wygrywał 1-0.

W 38. minucie strzelec gola dla Stali Mielec musiał niestety opuścić boisko, bo zobaczył drugą żółtą kartkę. Podopieczni Zbigniewa Smółki przez resztę spotkania grali w osłabieniu.

Po zmianie stron gracze Bytovii Bytów wzięli się za odrabianie stron. Wyrównanie przyszło kwadrans po przerwie. Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Alena Ploja, a ten umieścił ją w siatce Tomasza Libery.

Zaledwie kilka minut później miejscowi mogli wyjść na prowadzenie po trafieniu Mateusza Klichowicza, ale jego strzał trafił w słupek. W 68. minucie ten sam zawodnik został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na "wapno". Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Jakub Bąk i Bytovia wyszła na powadzenie.

Na nieco ponad kwadrans przed końcem meczu to Stal Mielec miała rzut karny (faulował bramkarz Michał Szromnik). Do siatki trafił Kamil Raduj i podkarpacki zespół uratował cenny punkt.

0-1 Aleksandar Kolev (17)
1-1 Alen Ploj (60)
2-1 Jakub Bąk (68-karny)
2-2 Kamil Radulj (76-karny)

Bytovia Bytów: Michał Szromnik - Lukas Bielak, Krzysztof Bąk (46. Alen Ploj), Łukasz Wróbel, Jakub Wilk, Fran Gonzalez, Sebastian Kamiński, Robert Mandrysz (89. Kamil Wacławczyk), Jakub Serafin (83. Bartosz Wolski), Jakub Bąk, Mateusz Klichowicz.

Stal Mielec: Tomasz Libera - Sebastian Zalepa, Krzysztof Kiercz, Robert Sulewski, Piotr Marciniec (90+1. Dorian Buczek), Szymon Sobczak (54. Krzysztof Drzazga), Mateusz Cholewiak, Vasil Panayotov, Aleksandar Kolev, Krystian Getinger, Kamil Radulj (81. Piotr Głowacki).

Sędziował: Sylwester Rozmus (Toruń).
Żółte kartki: K. Bąk, Szromnik, Mandryz - Sobczak, Panayotov, Kolev, Kiercz.
Czerwona kartka: Kolev (38, druga żółta)