2017-03-11 22:09:29

Wólczanka Wólka Pełkińska wygrała w Ropczycach z Błękitnymi

Lider rozgrywek, Wólczanka Wólka Pełkińska, pokonał w pierwszym meczu o ligowe punkty w tym roku Błękitnych Ropczyce.

Kibice w Ropczycach zobaczyli bardzo ciekawy mecz. Przed przerwą obie drużyny stworzyły sobie dobre sytuacje, ale bramkarze obu drużyn mieli sporo szczęścia.

Worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. Pierwszy do siatki trafił Kamil Hul, który głową pokonał Jakuba Pociaska. Gospodarze odpowiedzieli po 10 minutach. Wyrównał Mariusz Wiktor. Ten sam gracz dał miejscowym prowadzenie kilka minut później.

Wólczanka Wólka Pełkińska wytrzymała jednak napór Błękitnych, a co więcej odpowiedziała groźnymi akcjami. Goście wyrównali po rzucie karnym na 10 minut przed końcem meczu.

Bramkę na 3-2 piłkarze Wólczanki zdobyli w zamieszaniu po rzucie wolnym. Autorem gola był Tomasz Walat.

W doliczonym czasie gry gospodarze rzucili wszystkie siły do ataku, ale lider mądrze to wykorzystał i po szybkiej kontrze i przepięknym lobie Karola Skuby dobił miejscowych.

0-1 Kamil Hul (54)
1-1 Mariusz Wiktor (64)
2-1 Mariusz Wiktor (67)
2-2 Maciej Lech (80-karny)
2-3 Tomasz Walat (90)
2-4 Karol Skuba (90+3)

Błękitni Ropczyce: Pociask – Kardyś, Świętoń, Kozioł, Świder (56. Orzech), Hirka, Rogala, Zięba, Zawiślak (70. Sulisz), Darłak (64. Starzyk), Wiktor.

Wólczanka Wólka Pełkińska: Gnatek (70. Futak) – Wrona, Khorolsky, Walat, Tetlak, Kocur, Lech, Marek Gwóźdź (59. Szewc), Jurczak (69. Skuba), Hul, Pietluch (90+3. Wątróbski).