http://www.smsrzeszow.pl/podstawowka/pl/aktualnosc/572/spotkanie-naborowe

2011-04-11 12:50:01

Piłkarze z Podkarpacia zamieszani w ustawienie meczu Cracovia - Zagłębie

Mateusz Rz. (Stal Rzeszów) i Tomasz W. (Karpaty Krosno) znaleźli się na liście oskarżonych w sprawie ustawienia meczu Cracovii z Zagłębiem Lubin.
 
- Do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie ustawienia meczu Cracovii z Zagłębiem Lubin, którego wynik dał Zagłębiu awanso do pucharu UEFA - informuje Polskie Radio.
 
Według ustaleń prokuratury na pomysł sprzedania meczu piłkarzom Zagłębia Lubin wpadli Paweł D., Sławomir O. i Jarosław K. Zaproponowali odpuszczenie spotkania za 100 tys. zł. Dariuszowi J. i Andrzejowi Sz. Ci poinformowali o ofercie wybranych kolegów z Zagłębia: Łukasza P., Macieja I., Łukasza M., Grzegorza B., Michała Ch., Michała S. i Wojciecha Ł.

Paweł D. i Sławomir O. powiadomili o ofercie wybranych kolegów. Propozycję sprzedania meczu przyjęli: Tomasz M., Piotr B., Marcin B., Mateusz Rz., Tomasz W., odrzucili je natomiast: Marcin Cabaj, Krzysztof Przytuła, Paweł Nowak, Arkadiusz Baran i Łukasz Skrzyński.
 
Na liście oskarżonych o udział w ustawieniu spotkania znaleźli się piłkarze związani z Podkarpaciem, którzy w tamtym czasie występowali w Cracovii: Mateusz Rz. (obrońca Stali Rzeszów) oraz Tomasz W. (trener Karpat Krosno).
 
Obydwaj zdecydowali się dobrowolnie poddać karze. W sądzie ustalono wysokość proponowanych kar:
Mateusz Rz. - rok i 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 4 lata, przepadek przyjętych 7 tys. zł łapówki, 20 tys. zł grzywny,
Tomasz W. - rok i 4 miesiące więzienia w zawieszeniu na 4 lata, 5 tys. zł grzywny.
 
Kara w przypadku Tomasza W. jest niższa - nie przyjął on w końcu łapówki oddając wręczone mu 7 tys. zł.

Jedną z głównych ról w ustawieniu meczu odegrał występujący jako pośrednik - Jarosław K. On uczestniczył w negocjacjach z Dariuszem J. i Andrzejem Sz., odebrał przed meczem 100 tys. zł łapówki i przekazał pieniądze dzień przed meczem Pawłowi D.

Pieniądze zostały podzielone pomiędzy piłkarzy krakowskiego klubu klika dni po meczu.
 
źródło: Polskie Radio

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

piter 2011-04-13 12:31:52 0 0

No Mati - klasowa postawa. Wypieprzaj ze Stali !!!

big 2011-04-13 16:26:19 0 0

w zawieszeniu hehe w pierdlu powinni gnić dla przykładu i ku przestrodze

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem