2016-11-13 15:42:09

Derby Podkarpacia na remis. Stal Stalowa Wola dogoniła Siarkę Tarnobrzeg

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg prowadzili już 2-0, ale Stal Stalowa Wola zdołała odrobić straty i zremisować. Kolejne Derby Podkarpacia zakończyły się remisem.

W kolejnych Derbach Podkarpacia rozegranych w niedzielę w samo południe w Tarnobrzegu nie brakowało emocji. Kibice zobaczyli cztery bramki i sporo walki, choć warunki do gry nie były łatwe.

Jako pierwsi gola zdobyli gracze Siarki Tarnobrzeg. Już w 8. minucie spotkania prowadzenie miejscowym dał Marcin Stefanik. Przy interwencji nie popisał się Bartosz Koncki, który przepuścił piłkę pod brzuchem.

Niespełna kwadrans później "Siarkowcy" cieszyli się z kolejnego trafienia. Tym razem na bramkę Stali Stalowa Wola uderzał Hubert Tomalski, a golkiper gości zdołał obronić jego strzał. Przy dobitce Krzysztofa Ropskiego był już jednak bezradny.

Pomimo dwubramkowej straty gracze Stali Stalowa Wola nie poddali się i jeszcze przed przerwą zdołali odrobić straty.

Najpierw w 36. minucie, po rzucie rożnym niefortunnie głową uderzył Bartosz Waleńcik kierując piłkę do własnej siatki. Chwilę przed zmianą stron pięknym uderzeniem z ponad 30 metrów, bezpośrednio z rzutu wolnego, popisał się Kamil Bętkowski i zrobiło się 2-2.

W drugiej połowie wszystko więc zaczęło się od początku. Przewagę mieli "Siarkowcy", ale więcej bramek nie padło i Derby Podkarpacia zakończyły się podziałem punktów. Z tego wyniku bardziej cieszyć mogą się chyba goście.

1-0 Marcin Stefanik (8)
2-0 Krzysztof Ropski (22)
2-1 Bartosz Waleńcik (36-samobójca)
2-2 Kamil Bętkowski (45)

Siarka Tarnobrzeg: Dybowski - Grzesik, Waleńcik, Sylwestrzak, Dawidowicz, Koczon, Stefanik, Stromecki (56. Czyżycki), Płatek (46. Żebrakowski), Tomalski, Ropski (85. Szewc).

Stal Stalowa Wola: Koncki - Mistrzyk, Jarosz, Kolbusz, Wójcik, Bętkowski (66. Piechniak), Żołądź, Stelmach, Wasiluk (46. Korczyński), Dziubiński, Gębalski (90. Dobkowski).

Sędziował: Paweł Malec (Łódź).
Żółte kartki: Grzesik - Wasiluk, Mistrzyk, Stelmach.